tv3.lv

Kredītbrīvdienu pieprasījumu apjoms pārsniedzis vairāk nekā vienu miljardu eiro

2020. gada 1. oktobrī 9:05

Saistībā ar Covid-19 izraisīto krīzi Latvijas bankās šogad līdz šim saistību izpilde atlikta vairāk nekā 13 000 līgumiem par kopējo summu 1,1 miljards eiro, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Finanšu nozares asociācijas vadītāja Sanita Bajāre.

Latvijā kredītsaistības Covid-19 krīzes dēļ atliktas aptuveni 10 000 privātpersonām un 3000 juridiskajām personām, paskaidroja Bajāre.

“Apmēram 5000 hipotekāro līgumu un apmēram 5000 patēriņa līgumu. Attiecībā uz juridiskām personām – tie ir apmēram 3000 līgumu. Ja runājam par summām, tie ir aptuveni 1,1 miljards eiro. Protams, lielākā daļa ir uz juridiskām personām, apmēram 750 000 eiro, bet atlikušais uz fiziskām personām,” teica Bajāre.

Kā iepriekš vēstīts, moratorijs privātpersonām stājās spēkā šā 29. aprīlī, bet juridiskajām personām – 5. maijā. Ārkārtējās situācijas laikā izsludinātā banku moratorija termiņš, lai pieteiktos kredītbrīvdienām, beidzās 30. septembrī.

Kā pastāstīja Finanšu nozares asociācijas vadītāja, sākotnēji bijusi liela interese par kredītsaistību atlikšanu, taču, pārvērtējot Covid-19 radīto krīzi, ir bijuši klienti, kas atgriezās “pie sākotnējiem grafikiem”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm