tv3.lv

Kopš 2009. gada dzīvokļu cena Rīgā augusi par 30%

Kopš 2009. gada vasaras, kad Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija zemākajā līmenī, tā ir palielinājusies par 30,3%, savukārt salīdzinājumā ar augstāko punktu 2007. gada pavasarī vidējā cena ir zemāka par 63%, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma ”Latio” apkopotie dati.

2014. gada 5. septembrī 10:17

Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena augustā salīdzinājumā ar jūliju palielinājās par 1,4% jeb deviņiem eiro un sasniedza 637 eiro. Attiecībā pret 2013. gada augustu dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena pieaugusi par 5,8%, bet šā gada laikā – par 5,1%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latio” Mājokļu tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte:

Dzīvokļu cenu stabilāku pieaugumu šogad nosaka piedāvājuma izmaiņas – tirgū ir mazāk īpašumu, kas pēc savas atrašanās vietas, kvalitātes un cenas apmierina pircēju prasības. Labi, tūlītējai apdzīvošanai piemēroti dzīvokļi piedāvājumā nonāk retāk nekā iepriekšējos gados, savukārt daļa brīvo dzīvokļu, ņemot vērā augsto pieprasījumu, tiek piedāvāta izīrēšanai.

Neliels dzīvokļu cenu pieaugums saglabāsies arī turpmāk, tomēr tas nebūs nozīmīgs, jo tipveida dzīvokļu pircēju maksātspēja atbilst sasniegtajam dzīvokļu cenu līmenim, kura strauja paaugstināšanās nozīmētu arī darījumu samazināšanos.

Zemāks pircēju pieprasījums patlaban ir pēc dzīvokļiem sliktā stāvoklī, kā arī pēc īpašumiem mājās, kurām piemīt viens vai vairāki pircēju izvēli negatīvi ietekmējoši faktori, piemēram, neapmierinošs mājas tehniskais stāvoklis, liels komunālo maksājumu kopējais parāds, augsti komunālie un apsaimniekošanas izdevumi, ēka ir daļēji apdzīvota.

Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem augustā bija 23 000 – 33 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem – 30 000 – 42 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem – 37 000 – 50 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem – 43 000 – 56 000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm