tv3.lv

Ķīnas apgabals uzskata Latviju par svarīgu nākotnes partneri

Trešdien, 3.septembrī, turpinot vizīti Ķīnā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vadītā delegācija, viesojās Čjuncinā. Čjuncinas pašvaldība ir lielākā pašvaldība, ar visstraujāko industrializācijas tempu pasaulē – vicemērs Lī Jangs sarunā uzsvēra: ”Čjuncinas pašvaldība uzskata Latviju par ļoti nozīmīgu potenciālo sadarbības partneri.

2014. gada 3. septembrī 16:02

Turpinot attīstīt dzelzceļa konteineru pārvadājumus starp Čjuncinu un Eiropu, Latvijai, tās lieliskā ģeogrāfiskā novietojuma un transporta infrastruktūras dēļ, ir visas iespējas kļūt par transfēra punktu Ķīnas preču plūsmu organizēšanā Baltijas jūras reģionā. Ķīnai un Latvijai jādara viss iespējamais, lai gūtu maksimālu labumu no iespējām, ko piedāvā 16+1 formāts Ķīnas sadarbībai ar Austrumeiropas valstīm.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vicemērs pauda gandarījumu par iespēju tikties ar Latvijas delegāciju un izteica cerību, ka šī vizīte kļūs par atspēriena punktu aktīvai praktiskai sadarbībai Latvijas un Ķīnas uzņēmumu starpā. Čjuncinas vicemērs apliecināja, ka pašvaldība politiski atbalsta sadarbības uzsākšanu.

Īpašu interesi Čjuncinas pārstāvji pauda par iespējamo maģistrālā konteinervilciena Čjuncina-Duisburga atzara veidošanu līdz Rīgai un jaunu kravu piesaisti maršrutam. Šāds atzars varētu kalpot kā vistuvākais un izmaksu ziņā izdevīgākais risinājums kravu plūsmu organizēšanai starp Ķīnu un Baltijas un Ziemeļvalstīm.

Noslēdzot Čjuncinas apmeklējumu, delegācija apmeklēja pašvaldības Jaunās attīstības centru un industriālo zonu, lai klātienē iepazītos ar tā attīstības plāniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm