tv3.lv

Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid‑19 krīzē ir aiz muguras

Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid-19 krīzē ir aiz muguras, pirmdien intervijā “900 sekundēs” sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

2020. gada 24. augustā 8:56

“Zemākais punkts ekonomikā ir jau aiz muguras – ekonomikā ir atsākusies izaugsme,” teica Kazāks, piebilstot, ka kāds tautsaimniecības sektors atgūstas ātrāk, cits – lēnāk, bet kādā jomā vēl joprojām, iespējams, atgūšanās nav sākusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš arī atzīmēja, ka Latvijas ekonomika atgūstas, jo Covid-19 izplatība līdz šim ir bijusi samērā neliela. “Protams, ja pasaulē, ja mūsu galvenajos eksporta tirgos atkal sāksies būtisks kritums, tad ekonomika piebremzēsies,” sacīja Kazāks.

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents akcentēja, ka Covid-19 stāsts vēl nav beidzies. “Neviens nezina, kas notiks turpmāk pasaulē, bet pašreizējā brīdī zemākais punkts ir aiz muguras,” pauda Kazāks.

Viņš prognozēja, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad trešajā un ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni uzrādīs pieaugumu. “Bedres malu mēs, visticamāk, ekonomikas apmēra ziņā sasniegsim 2021. gada beigās vai 2022. gadā,” piebilda Latvijas Bankas prezidents.

“Paldies sabiedrībai par tomēr samērā atbildīgu rīcību Covid-19 laikā, jo īpaši liels paldies veselības nozarē strādājošajiem. Tikai šo divu iemeslu dēļ Latvijas ekonomika jūtas samērā labi – saslimstība bijusi samērā neliela, tāpēc arī Covid-19 izplatība birojos, rūpnīcās ir bijusi neliela un uzņēmumi ir spējuši turpināt strādāt,” sacīja Kazāks.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” intervijā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm