Regulators apstiprinājis jaunus tarifus – kurās pilsētās par apkuri maksāsim lētāk?

Jēkabpilī, Kandavā, Vānē, Zantē, Daugavpilī, Jelgavā, kā arī Salaspilī un Saulkalnē ar š.g. 1.aprīli siltumenerģijas tarifi būs zemāki, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

21. martā 13:18

SPRK ir izvērtējusi un 16.marta padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus pieciem komersantiem – “Jēkabpils siltums”, “Kandavas komunālie pakalpojumi”, “Daugavpils siltumtīkli”, “Gren Jelgava” un “Salaspils siltums”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alda Ozola
SPRK priekšsēdētāja

“Šobrīd siltumenerģijas komersantu vidū notiek aktīva esošo līgumu, to nosacījumu pārskatīšana, kā arī jaunu līgumu noslēgšana atbilstoši aktuālajai situācijai kurināmā resursu tirgū. Tomēr turpmāko kurināmā resursu cenu prognozi ir grūti noteikt, to turpmāk būtiski ietekmēs globālās finanšu sistēmas nestabilitāte, kas var īslaicīgi mazināt ekonomisko aktivitāti, kamēr Ķīnas ekonomiskā atveseļošanās pēc Covid-19 ierobežojumiem uzrāda pieprasījuma pakāpenisku atjaunošanos, līdz ar to gāzes cena varētu kāpt.”

Jēkabpilī – par 17,5% zemāks siltumenerģijas tarifs

No šā gada 1.aprīļa lietotājiem Jēkabpilī tiks piemērots par 17,5% zemāks siltumenerģijas tarifs, un tas būs 113,45 eiro par megavatstundu (MWh). Tarifs samazinājies, pateicoties gan dabasgāzes, gan šķeldas cenas samazinājumam. Komersants, veica publisku iepirkumu, noslēdzot jaunu dabasgāzes un šķeldas piegādes līgumu. Lietotāji līdz šā gada 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 90,73 eiro par MWh.

Arī Kandavā, Vānē un Zantē par siltumenerģiju būs jāmaksā mazāk

Š.g. 1.aprīlī Kandavā, Vānē un Zantē siltumenerģijas tarifs samazināsies par 9,1%, un tas būs 92,90 eiro par MWh. Tarifs samazinājies, pateicoties gan kokskaidu granulu, gan šķeldas cenas samazinājumam. Ņemot vērā tirgū esošās tendences, komersants pārskatījis kurināmā resursu piegādes līgumus. Lietotāji līdz šā gada 30. aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 80,45 eiro par MWh.

Daugavpilī siltumenerģijas tarifs saruks par 8%

Daugavpilī ar 1.aprīli siltumenerģijas tarifs samazināsies par 8%, un tas būs 132,64 eiro par MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties gan kurināmā, gan iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 88%. Lietotāji līdz šā gada 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro apr siltumenerģijas slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 100,32 eiro par MWh.

Jelgavā nedaudz mazāk

No šā gada 1.aprīļa Jelgavā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3,5%, un tas būs 87,73 eiro par MWh. Tarifa samazinājums ir saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu no SIA “Gren Latvija” koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu. Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 77,87 eiro par MWh.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salaspilī un Saulkalnē no aprīļa siltumenerģijas tarifs saruks par 6,6%

Salaspilī un Saulkalnē no šā gada 1.aprīļa siltumenerģijas tarifs būs 78,53 eiro par MWh, kas samazinājies par 6,6%, salīdzinot ar spēkā esošo. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar jauniem šķeldas un dabasgāzes piegādes līgumiem, kas paredz zemāku kurināmā resursu cenu kā spēkā esošajā tarifā iekļauto. Ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz valstī noteikto 68 eiro par MWh slieksni, lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju, ņemot vērā valsts atbalstu, būs 73,27 eiro par MWh.

Kad pienākas valsts atbalsts?

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par , valsts kompensē 90%.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm