tv3.lv

Investīciju fonds “INVL Baltic Sea Growth Fund” iegādājies 52,8% “Eco Baltia” akciju

Privātais investīciju fonds “INVL Baltic Sea Growth Fund” iegādājies 52,81% vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia” akciju, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

2020. gada 30. jūnijā 9:10

Vairāk par izmaiņām “Eco Baltia” akcionāru sastāvā un uzņēmuma nākotnes plāniem plānots informēt attālinātā preses konferencē otrdien plkst. 11.00.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Preses konferencē piedalīsies “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneris Vitauts Plunksnis un “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Preses konference norisināsies latviešu un angļu valodā.

“Invalda INVL” paziņojumā biržai “Nasdaq” sacīts, ka pēc darījuma Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) saglabās līdzdalību “Eco Baltia” kapitālā 30,51% apmērā, bet Simanovičs ar “Penvi Investment Ltd.” starpniecību saglabās 16,68% akciju.

Tāpat paziņojumā minēts, ka divi “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneri – Plunksnis un Deimante Korsakaite pievienosies “Eco Baltia” padomei kopīgi ar neatkarīgu locekli un atkritumu apsaimniekošanas eksperti Jurgitu Petruskaini. Vienlaikus ERAB kompānijas padomē pārstāvēs Peters Hjelts, bet Simanoviču pārstāvēs Gints Pucens.

“Mēs plānojam ieguldīt būtisku kapitālu “Eco Baltia” pārstrādes iespējās un izveidot to par skaidru aprites ekonomikas tirgus līderi Baltijas reģionā, nodrošinot augstas kvalitātes un ilgtspējīgus pārstrādes pakalpojumus. Pasaule, kādā mēs šobrīd dzīvojam, patērē vairāk resursu, nekā planēta spēj saražot, tāpēc vairākkārtēja jau esošo resursu izmantošana ilgtspējīgā veidā ir ārkārtīgi svarīga,” norāda Plunksnis.

“Eco Baltia grupa”, kuras māteskompānija ir AS “Eco Baltia”, ir vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Eco Baltia grupas” uzņēmumi gadā pārstrādā aptuveni 50 500 polimēru iepakojumu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas, ko tālāk var izmantot jaunu produktu ražošanā. 2019.gadā sākta arī lietoto riepu pārstrāde.

Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi “Latvijas zaļais punkts”, “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme”, “Jumis”, “PET Baltija”, “Nordic Plast” un “Eco Teh Baltia”.

Savukārt “INVL Baltic Sea Growth Fund” kopējais portfelis ir 165 miljoni eiro, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds (EIF). Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.

Fonds darbojas galvenokārt Baltijas valstīs un tām tuvākajos Polijas reģionos, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim fonds ir ieguldījis divos uzņēmumos, kuri pārstāv veselības aprūpes sektoru un būvniecības nozari.

Fondu pārvalda Lietuvas “Invalda INVL” no “INVL Asset Management” grupas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm