“Latvijas startaps” piesaista investīcijas 16 miljonu ASV dolāru apmērā

Latvijas jaunuzņēmums “Giraffe360”, kas vienkāršo satura par nekustamajiem īpašumiem iegūšanas procesu, no Sanfrancisko riska kapitāla uzņēmuma “Founders Fund” ir piesaistījis 16 miljonu ASV dolāru (15,34 miljonus eiro) investīcijas, liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tīmekļa vietnē “Labs of Latvia” publiskotā informācija.

2022. gada 1. decembrī 13:21

“Founders Fund” portfelī ir tādi visā pasaulē pazīstami uzņēmumi kā “Airbnb”, “Spotify” un “SpaceX”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Giraffe360” pamatdarbība ir speciālas 3D skenēšanas kameras, kas sniedz augstas izšķirtspējas mājokļa attēlus, kvalitatīvu stāvu plānu un piedāvā virtuālās ekskursijas, ko nekustamo īpašumu kompānijas var abonēt kā pakalpojumu.

“Giraffe360” līdzekļus piesaistījis laikā, kad gatavojas laist klajā savu jaunāko kameru, lai uzlabotu veidu, kā nekustamā īpašuma nozare reklamē nekustamos īpašumus tiešsaistē.

“Mēs esam ļoti priecīgi sadarboties ar “Founders Fund”. Tas ir viens no spēcīgākajiem zīmoliem riska kapitāla nozarē, un tam ir spēcīga pieredze kategoriju noteikšanas uzņēmumu atbalsta jomā,” paudis “Giraffe360” izpilddirektors Mikus Opelts.

Pēc Opelta sacītā, kopš Covid-19 pandēmijas sākuma arvien vairāk cilvēku strādā attālināti, kā arī audzis pieprasījums pēc nekustamo īpašumu apskates tiešsaistē un prasība ar izvēlēto īpašumu iepazīties ar virtuālās realitātes starpniecību tieši no datora ekrāna.

“Giraffe360 bija vienkāršs un ir patiešām labi piemērots “PropTeach” jaunuzņēmumu tirgus vajadzībām gan aparatūras, gan programmatūras jomā,” paudis “Founders Fund” direktors Delians Asparouhovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp riska kapitāla firmām, kas piedalījās pēdējā investīciju piesaistes atlases kārtā, bija arī kompānijas esošie investori “LAUNCHub Ventures”, “Hoxton Ventures”, “HCVC” un “Change Ventures”.

Papildu investīcijas 16 miljonu ASV dolāru apmērā papildina iepriekšējo gadu finansējumu sešu miljonu ASV dolāru (5,8 miljonu eiro) apmērā. 2020. gadā “Giraffe360″attīstībā ieguldīja 4,5 miljonus ASV dolāru (4,311 miljonus eiro), ziņo “Labs of Latvia”.

SIA “Giraffe360” ir dibinājuši brāļi Mikus un Madars Opelti. Komercreģistrā kompānija ir reģistrēta 2016. gada septembrī un tās pamatkapitāls ir 3111 eiro, liecina informācija “Lursoft”. Uzņēmums 100% pieder “GIRAFFE360 LIMITED”, bet tā patiesie labuma guvēji ir abi brāļi. Uzņēmums nodarbina gandrīz 200 cilvēkus, un apkalpo klientus apmēram 30 pasaules valstīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm