tv3.lv

Gerhards: Dati liecina, ka sezonas laukstrādnieku skaits Latvijā šogad nav būtiski mazāks nekā pērn

2020. gada 9. jūlijā 9:56

Dati liecina, ka sezonas laukstrādnieku skaits Latvijā šogad nav būtiski mazāks salīdzinājumā ar pērno gadu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Komentējot iepriekš izskanējušās lauksaimnieku bažas par to, ka Covid-19 krīzes un ierobežojumu dēļ šogad trūkst darbaspēka, Gerhards norādīja, ka, pēc Zemkopības ministrijas rīcībā esošajiem datiem, pērnā gada jūnijā reģistrēti 1139 sezonas laukstrādnieki, savukārt šā gada jūnijā – 1804.

Ministrs pieļauj, ka tas, iespējams, liecina par zināmu ēnu sektoru šajā jomā.

“Ja patiešām ir tik daudzi šie saucieni pēc palīdzības, iespējams, jāskatās, vai tur ir bijis “pelēkais sektors”, varbūt nav bijis kaut kas līdz galam sakārtots. Katrā ziņā Zemkopības ministrija no savas puses ir gatava sniegt atbalstu Latvijas ražotājiem, un vērtēsim, vai ir bijuši zaudējumi,” norādīja Gerhards.

Iepriekš jau vēstīts, ka zemeņu audzētāji visā Latvijā steidzami aicina atsaukties cilvēkus, kuri būtu gatavi piedalīties ogu novākšanā. Akūti trūkst darbaroku. Ja ogas vai augļi sapūs uz lauka, tas zemniekiem nozīmēs ne tikai tūlītējus zaudējumus, bet arī grūtības sagatavoties jaunajai sezonai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm