tv3.lv

Finanšu ministre par nodokļu reformu: Tie ir vitamīni tautsaimniecībai

Nodokļu reforma ir tapusi aptuveni gadu, un otrdien pirmo reizi Finanšu ministrija to darīja zināmu sabiedrībai. Dana Reizniece-Ozola uzskata, ka, reformu ieviešot, tiks mazināta ienākumu nevienlīdzība un veicināta ekonomikas izaugsme.

2017. gada 28. februārī 20:31

 

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre (ZZS)

Mēs esam uzdevuši jautājumu nevis, cik daudz kur kādu nodokli palielināt, bet tiešām rūpīgi vētījuši kā, kur un kāpēc, lai radītu šo nodokļu stratēģiju kā vitamīnus Latvijas tautsaimniecībai, nevis piedāvātu kārtējo rokas bremzi.

Reformai tikai tos labākos vārdus velta darba devēju organizācijas, kas jau ilgstoši iestājušās par darbaspēka nodokļu samazināšanu.

 

Juris Gulbis
LDDK padomes loceklis

Ir ļoti labs, sabalansēts piedāvājums, kas precīzi ņem vērā mūsu ekonomikas aktualitātes un mēģina uzlabot ekonomikas konkurētspēju.

Lai gan ar atsevišķām atrunām Finanšu ministrijas piedāvājumu konceptuāli ir piekritusi atbalstīt arī arodbiedrību savienība.

 

Egils Baldzēns
LBAS priekšsēdētājs

Mēs esam gatavi šo diskusiju turpināt. Nav noraidījuma. Es darba devējus aicinu nesatraukties.

Saņēmusi sociālo partneru atbalstu, finanšu ministre sacīja, ka tagad sāksies cīņa par reformas detaļām, vienlaikus uzsverot, ka piedāvājums ir jāuztver kā vienots pasākumu kopums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre (ZZS)

Ja mēs mazinām darbaspēka nodokli, tad mēs palielinām kapitāla nodokli. Un nenodarbojamies ar ķirsīšu nolasīšanu no kūkas. Ja viens elements izkrīt, tad arī visi pārējie sabrūk.

Lai nodokļu izmaiņas ieviestu, vēl jāsaņem koalīcijas partiju atbalsts. Lai gan premjerministrs Māris Kučinskis valdību veidojošo partiju attieksmi raksturo kā “piesardzīgi atbalstošu”, viņš prognozē, ka gaidāms smags darbs, lai panāktu vienošanos.

 

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents (ZZS)

Protams, ka tas ir trausls ledus, bet šobrīd mana pārliecība, ka, esot ar šādu atbalstu, ja mēs būsim visi kopā tie, kas grib to izdarīt, tad mēs arī izdarīsim.

Ja politiskā vienošanās tiks panākta, Finanšu ministrija uzskata, ka aprīlī nodokļu izmaiņas ir jāapstiprina valdībai, lai vasarā par tām var sākt lemt Saeima un pieņemt nepieciešamās izmaiņas likumos līdz jaunā valsts budžeta apstiprināšanai rudenī.

Var prognozēt, ka vissmagākās sarunas gaidāmas ar pašvaldībām, kuru galvenais ienākumu avots ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Finanšu ministrija sola, ka zaudējumi, ko radīs likmes samazināšana, tiks kompensēti, taču Pašvaldību savienībā reformu gaida ar bažām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm