tv3.lv

VID atklāj aplokšņu algu izmaksu Jēkabpils domes deputāta uzņēmumā

2021. gada 11. maijā 20:15

Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot vairākas kratīšanas, atklājis aplokšņu algu izmaksu un naudas atmazgāšanas shēmas vairāku gadu garumā kādā būvniecības uzņēmumā Jēkabpilī. Neoficiāli izskan, ka shēmas organizējis Jēkabpils domes deputāts.

Kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, aplokšņu algu izmaksu vairāku gadu garumā kādā būvniecības uzņēmumā Jēkabpilī valsts ieņēmumu dienesta muitas un nodokļu pārvalde uzsāka šā gada februārī. Pagājušās nedēļas beigās vairākas kratīšanas veiktas gan Jēkabpilī, gan Rīgā un arī Ikšķilē.

Kaspars Podiņš
VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors, ģenerālis

“Tika izņemti priekšmeti un skaidra nauda, kas bija paredzēta aplokšņu algu izmaksai, un detalizēti saraksti, cik katram darbiniekam vajadzēja aploksnēs samaksāt. Izmeklējot šo kriminālprocesu, tāds emocionāli neaptīkamākais mūsu darbiniekiem bija saskarties ar situāciju, ka persona, kura izplānoja šīs nelikumīgās darbības, kurai ir aizdomās turamās personas statuss, ne tikai ir vietējā uzņēmuma amatpersona, bet vietējās pašvaldības deputāts, tātad cilvēks, kuram vajadzēja pārstāvēt mūsu valsts un sabiedrības tiesiskās intereses.”

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka runa ir par uzņēmumu SIA “Erbauer group”, kuru vada esošās Jēkabpils domes deputāts un pirmais sarakstā arī gaidāmajās vēlēšanās – “saskaņietis” Andrejs Gavrilovs. Uzņēmums regulāri uzvarējis arī dažādos pašvaldības sludinātos konkursos.

Kaspars Podiņš
VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors, ģenerālis

“Diemžēl likums man neatļauj runāt par konkrētām personām līdz ar to es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt šo informāciju.”

Valsts budžetam divu gadu laikā secen gājuši vismaz 150 000 eiro. Aploksnēs algas maksātas 70 darbiniekiem.

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore

“Man ir pamats domāt, ka nevarēja būt situācija, ka konkrētajā pilsētā nezināja par šīm praksēm, tie ir 70 darbinieku, tas ir daudz, tas nozīmē, ka bija noklusēšana un acu pievēršana pie tam, ka uzņēmums piedalās valsts un pašvaldību iepirkumos – to pašu naudu no vienas puses neizmaksā, bet saņem sev pasūtījumos to pašu nodokļu maksātāju naudu.”

Jēkabpils domes amatpersona no īslaicīgās aizturēšanas izolatora ir atbrīvota, un patlaban piemērots aizdomās turamā statuss. TV3 Ziņām ar Andreju Gavrilovu sazināties neizdevās, savukārt viņa vadītajā uzņēmumā komentārus nesniedza.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm