tv3.lv

Ventspilī apkures tarifs paliks nemainīgs

Ņemot vērā, ka pašvaldības SIA “Ventspils siltums” siltumenerģiju ražo ar vietējo, atjaunojamo resursu – šķeldu -, kura cena ir stabilāka un prognozējamāka nekā dabasgāzei, arī siltuma tarifs pilsētā nav jāpaaugstina, aģentūru LETA informēja “Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris.

2021. gada 27. decembrī 12:05

Līdz ar to ventspilniekus siltumenerģijas tarifa pieaugums nav skāris un arī šajā apkures sezonā tas saglabājies līdzšinējā apmērā – 54,9 eiro par megavatstundu -, kas ir nemainīgs kopš 2017. gada marta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzaris skaidro, ka Ventspilī tarifu izdevies saglabāt nemainīgu, pateicoties līdz šim veiktajām investīcijām un Eiropas Savienības finansējuma atbalstam siltumtrašu rekonstrukcijā, dūmgāžu kondensatoru būvniecībā un biomasas katlumāju modernizācijas procesā. Tāpat tas esot izdevies, pateicoties pārdomāti plānotai saimnieciskai darbībai, lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvu, stabilu un videi draudzīgu siltumapgādi.

Ja salīdzina deviņu valstspilsētu siltumenerģijas tarifus pieaugošā secībā, tad šomēnes Ventspils ieņem ceturto pozīciju. Pašlaik būtisks tarifa pieaugums vērojams tajās pašvaldībās, kur ražošanas procesā tiek izmantots fosilais kurināmais – dabasgāze -, piebilst Uzaris.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “Ventspils siltums” apgrozījums pērn bija 7,012 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 396 094 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm