tv3.lv

Valdība atbalsta līguma parakstīšanu par papildu EK finansējumu “Rail Baltica” projektam 84 miljonu eiro apmērā

Ministru kabinets šodien apstiprināja dzelzceļa projekta “Rail Baltica” ceturtā un piektā finansēšanas līguma parakstīšanu ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru, kas projektam paredzēs Eiropas Komisijas (EK) finansējumu 84 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā.

2020. gada 6. oktobrī 16:45

“Rail Baltica” projekta ceturtā un piektā finansēšanas līguma parakstīšana ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru nodrošinās projekta attīstību un prioritāro aktivitāšu finansēšanu un realizāciju Latvijā. Līgumos paredzētais EK apstiprinātais CEF6 finansējums Latvijai “Rail Baltica” projektam ir 84 miljoni eiro, no kā 72 miljoni eiro ir ārvalstu finanšu palīdzības daļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Finansējums paredzēts “Rail Baltica” prioritāro aktivitāšu realizācijai un nodrošinās projektam stratēģiski svarīgu objektu izveidi un darbu veikšanu Latvijā.

Līdz 2024.gadam plānots īstenot Rīgas Centrālā dzelzceļa mezgla būvniecības otro posmu, īstenot “Rail Baltica” savienojuma ar starptautisko lidostu “Rīga” būvniecības pirmo posmu, izstrādāt būvprojektus Salaspils multimodālajam loģistikas terminālam un infrastruktūras apkopes punktiem Skultē un Iecavā, sagatavot reģionālo staciju detālplānojumus un tehniskos projektus, kā arī turpināt “Rail Baltica” projekta būvniecībai nepieciešamo zemju atsavināšanu.

Lasi vēl: “RB Rail” prognozējoši par 5,5 miljoniem eiro plāno divus gadus nomāt pagaidu darbiniekus

Papildus plānots veikt divus pētījumus – vienu par Salaspils multimodālā termināla darbības modeli un otru par Rīgas Centrālās stacijas un “Rail Baltica” stacijas starptautiskajā lidostā “Rīga” darbības modeli.

Līdz šim “Rail Baltica” īstenošanā Latvijā jau ir ieguldīti 292,1 miljons eiro, no kā ārvalstu finanšu palīdzības daļa veido 240 miljonus eiro. Pēc ceturtā un piektā finansēšanas līguma parakstīšanas kopējais finansējums “Rail Baltica” projekta aktivitātēm Latvijā sasniegs 376 miljonus eiro, savukārt Baltijas valstu aktivitātēm kopumā – 1,036 miljardus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka “Rail Baltica” projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka “Rail Baltica” izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka “Rail Baltica” dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm