tv3.lv

“Tavs otrais maks” – PTAC soda ātro kredītu firmu par šāda saukļa izplatīšanu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sodījis SIA OC finance ar 3500 eiro par video reklāmas ar saukli “Tavs otrais maks” izplatīšanu, jo tā veicina patērētāju bezatbildīgu aizņemšanos.

2016. gada 9. martā 10:36

PTAC informē, ka OC finance, izplatot video reklāmu, tajā atainojis pāri restorānā, kas maksāšanas brīdī saprot, ka nav pietiekami naudas, lai apmaksātu vakariņas, un reklāmā redzamais vīrietis izvelk otru maku, tādējādi simboliski tiek parādīts, ka tiek paņemts kredīts, lai veiktu apmaksu par izklaides pasākumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PTAC secina, ka šajā reklāmā izteiktais aicinājums aizņemties, lai apmaksātu izklaides pasākumu, ir uzskatāms par tādu, kas aicina patērētāju saņemt kredītu, nepārdomāti vai neizvērtējot tā nepieciešamību. PTAC ieskatā dažādi izklaides un atpūtas pasākumi nav primārās nepieciešamības vajadzības pakalpojumi, bez kuriem patērētājs nevarētu iztikt. Līdz ar to aicinājums aizņemties, lai apmaksātu rēķinu restorānā, ir uzskatāms par tādu, kas aicina patērētāju saņemt kredītu nepārdomāti vai neizvērtējot tā nepieciešamību.

Reklāma tika pārraidīta kanālā RīgaTV 24 no 2015. gada 20. jūlija līdz 4. septembrim. 17. februārī PTAC pieņēma lēmumu, ar kuru OC finance piemēroja naudas sodu 3500 eiro apmērā. Piemērojot sodu, PTAC ņēma vērā arī to, ka OC finance 2015.gada 20.maijā PTAC adresētā vēstulē jau apņēmās turpmāk neizmantot savās reklāmās uz izklaides pasākumiem balstītus scenārijus un sižetus, kā arī turpmāk atbildīgi izmantot saukli “Tavs otrais maks”, tomēr šīs apņemšanās neievēroja.

PTAC aicina reklāmas veidotājus un izplatītājus veidot patērētāju kreditēšanas reklāmu pārdomāti un atbildīgi, ievērojot normatīvo aktu prasības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm