Simtiem uzņēmēju nopirkuši kases aparātus, kas, visticamāk, neatbildīs VID izvirzītajām prasībām

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ceļ trauksmi par prasībām neatbilstošu kases aparātu tirgošanu. No 1. jūlija stāsies spēkā jauni noteikumi kases aparātiem un to sistēmām, kā dēļ liela daļa veco iekārtu būs jānomaina. Pagaidām gan vēl nav pabeigts iekārtu sertifikācijas process, tāpēc saraksts ar prasībām atbilstošiem modeļiem vēl nav sagatavots. Tas nozīmē, ka daļa aparātu, kas šobrīd nopērkami, pēc četriem mēnešiem var izrādīties nederīgi.

2017. gada 26. februārī 16:08

Jaunās prasības kases aparātiem un kases sistēmām stāsies spēkā 1. jūlijā. Tās paredz būtiskas izmaiņas šo iekārtu programmatūrā un arī tehniskajās prasībās ar mērķi novērst krāpniecību, kad neatļauti iejaucoties un manipulējot ar kases aparātu datiem tiek slēpti ienākumi, paverot iespēju valstij nesamaksāt nodokļus, kā tas notika “Gan Bei” gadījumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai izmaiņas ieviestu, daļu veco aparātu varēs pārbūvēt, daļa būs jānomaina. Tomēr saraksts ar aparātiem, kas atbilst jaunajām prasībām vēl ir tapšanas stadijā, kas nozīmē, ka iegādāties aparātu, kas derēs pēc 1.jūlija šobrīd nav iespējams. Internetā gan pieejami sludinājumi, kuros tiek apgalvots pretējais, kas VID šķiet nepieņemami

Ja aparāts ir nepieciešams, to iegādājoties būtu jānoskaidro, vai un par kādu cenu to vispār būs iespējams pārveidot. Kases aparātu asociācijā atzīst, ka šobrīd tiek tirgoti aparāti, kas sertifikāciju nav izgājuši, tomēr cer, ka galu galā tie tomēr tiks atzīti par derīgiem. Liela problēma esot arī lēnais sertifikācijas process.

Viena no institūcijām, kas vētī kases aparātu atbilstību jaunajām prasībām ir biznesa konsultants KPMG, kas nesen pabeidzis vienas kases aparātu sistēmas sertificēšanu. Savu vainu gausajā procesā tas nesaskata.

Tirgotāji sākuši vākt parakstus par jauno kases aparātu prasību atcelšanu, tie lēš, ka kopējās izmaksas, lai iekārtas nomainītu sasniegs 75 miljonus eiro. VID gan uzskata, ka šī summa būs 3 reizes mazāka, tikmēr izskaužot krāpniecību valsts budžets šogad vien papildus iegūs 18 miljonus eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm