tv3.lv

Saņemts EK saskaņojums apgrozāmo līdzekļu atbalsta programmai Covid‑19 krīzē cietušajiem uzņēmumiem

Latvija saņēmusi Eiropas Komisijas (EK) saskaņojumu apgrozāmo līdzekļu grantu programmai, līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau tuvākajās dienās sāks atbalsta piešķiršanu tiem komersantiem, kas iesnieguši pieteikumus atbalsta saņemšanai, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

2021. gada 15. decembrī 10:00

Saskaņojums algu subsīdiju atbalsta programmai arī tiek gaidīts tuvākajās dienās, par to informēsim atsevišķi.

Jānis Vitenbergs
norāda ekonomikas ministrs

“Beidzot esam saņēmuši Eiropas Komisijas saskaņojumu vienai no mūsu izstrādātajām atbalsta programmām, līdz ar to tiek uzsākta valsts atbalsta piešķiršana uzņēmējiem, kuru saimnieciskā darbība tika apturēta vai ietekmēta saistībā ar epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības aizsardzības noteiktajiem ierobežojumiem, kompensējot apgrozāmo līdzekļu kritumu. Tie uzņēmumi, kuri pieteikumus Valsts ieņēmumu dienestā jau iesnieguši, atbalstu saņems nekavējoties, savukārt visus pārējos atbalsta saņemšanai aicinu pieteikumus iesniegt līdz 15. janvārim.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada 22. novembrī VID uzsāka pieteikumu pieņemšanu apgrozāmo līdzekļu granta. Liela daļa uzņēmumu pieteikumu jau izvērtēti, līdz ar to pēc MK noteikumu spēkā stāšanās VID uzsāks atbalsta piešķiršanu. VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka tie uzņēmēji, kuriem atbalsts pienākas, to savlaicīgi saņems. VID ir veicis visus nepieciešamos priekšdarbus, lai tie uzņēmumi, kuriem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem pienākas atbalsta līdzekļi Covid-19 krīzes pārvarēšanai, tos savlaicīgi saņemtu, tā I. Jaunzeme.

Uzņēmumiem, pašnodarbinātām personām un patentmaksātājiem, kuru darbība būtiski ietekmēta Covid-19 izplatības ieviesto ierobežojumu dēļ, pieteikums atbalsta saņemšanai par šā gada oktobri un novembri jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz 2022. gada 15. janvārim.

Kā zināms, grants apgrozāmajiem līdzekļiem pieejams 30% apmērā no uzņēmuma bruto darba algas, tai skaitā arī veiktās darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kopsummas, par kuru aprēķināti darba algas nodokļi 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī, bet ne vairāk kā 250 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī atsevišķi (2 300 000 eiro saistītu personu grupai).

Jāņem vērā, ka virkni saimniecisko nozaru darbību š.g. oktobrī un novembrī neietekmēja izsludinātās Covid-19 ārkārtējās situācijas dēļ ieviestie ierobežojumi, tāpēc šo nozaru komersantiem šis atbalsts nebūs pieejams. Neatbalstāmo nozaru saraksts publicēts attiecīgo Ministru kabineta noteikumu pielikumā.

Vienlaikus atgādinām, ka apgrozāmo līdzekļu granti līdz nākamā gada janvāra beigām būs pieejami nodokļu maksātājiem, kuru saimnieciskā darbība ir liegta saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecīgi apgrozāmo līdzekļu grantu par šā gada decembri un nākamā gada janvāri varēs saņemt komersanti, kas darbojas šādās nozarēs tādās nozarēs kā atrakciju un atpūtas parku darbība, cita izklaides un atpūtas darbība, azartspēles un derības, bāru darbība, citur neklasificēti profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi, ja tie saistīti ar kultūras nozares pasākumu organizēšanu, citur neklasificētu pārējo mašīnu, iekārtu un materiālo līdzekļu iznomāšana un ekspluatācijas līzings,ja tas saistīts ar kultūras nozares pasākumu organizēšanu, mākslinieku darbību, mākslas palīgdarbību, māksliniecisko jaunradi, kultūras iestāžu darbību.

Citi kvalificēšanās kritēriji un atbalsta apmēra nosacījumi atbalsta programmā paliek nemainīgi. Uzņēmumiem iesniegums atbalsta saņemšanai par 2021. gada decembri elektroniski jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā līdz 2022. gada 15. janvārim, savukārt iesniegums atbalsta saņemšanai par 2022. gada janvāri – līdz 2022. gada 15. februārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm