Reirs: Ir pamats nevērt ciet ekonomiku vai darīt to tikai kritiskākajā gadījumā

Ņemot vērā vakcinācijas tempus, ir pamats domāt, ka Latvijā “nevērsim ciet ekonomiku vai darīsim to tikai kritiskākajā gadījumā”, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

2021. gada 26. augustā 8:40

Viņš atzina, ka jaunais koronavīruss ir uz ilgu laiku un ar to jāsadzīvo. Arī valsts budžetā šim mērķim ir paredzēti līdzekļi – patlaban plānoti līdzekļi medicīnai un no valsts budžeta līdzekļiem būs pilnībā nodrošināta nauda veselības aprūpei Covid-19 pandēmijas kontekstā, kā arī investīcijas infrastruktūrā, lai uzlabotu valsts infrastruktūru un darba vietu skaitu uzturēšanai. Papildu līdzekļi – papildus jaunas naudas sadale pamatizdevumos apmēram 300 miljonu eiro apmērā – plānota atalgojuma celšanai amatu kategorijās ar zemu atalgojumu – policistiem, veselības aprūpē strādājošajiem un sociālajiem darbiniekiem. Arī uzņēmējiem būs turpmākas iespējas gūt atbalstu “Altum” atbalsta programmās un no dažādiem ES fondiem, ES Atveseļošanās un noturības mehānisma plāna (RRF), kā arī Covid-19 investīciju līdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reirs arī teica, ka, ņemot vērā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvaru – vakcinēšanos pret Covid-19 Latvijā ir pabeiguši 47% pilngadīgo iedzīvotāju, ir pamats nevērt ciet ekonomiku vai, ja to darīt, tad tikai viskritiskākajā gadījumā. “Patreizējie vakcinēšanās tempi un apjoms – šodien bija paziņojums, ka jau 47% no pilngadīgajiem Latvijas iedzīvotājiem ir vakcinējušies, es domāju, ka tas ir pamats tam, ka mēs nevērsim ciet ekonomiku un tikai viskritiskākajā situācijā to darīsim,” teica Reirs.

Viņš arī teica, ka, piemēram, Vācija vairs neuzskaita ar Covid-19 saslimušos, jo vakcinētie vieglāk slimo, bet galvenais indikators – noslodze slimnīcās, kas būs indikators arī Latvijā. Piešķirti arī papildu līdzekļi gultasvietu veidošanai Covid-19 slimniekiem, līdz ar to situācija krasi atšķirsies no pagājušā gada. “Nav noskaņojuma, ka mēs gribētu turpināt kaut kādus ierobežojumus,” viņš sacīja.

Taujāts, kāda ir situācija budžetā, viņš teica: “Ja vērtējam pirmā pusgada un jūlija datus, tad ir situācija budžetā ir laba. Ieņēmumi ir par teju 6% lielāki nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā un par 1,7% apsteidz plānotos budžeta ieņēmumus,” teica Reirs, piebilstot, ka šogad pirmie trīs mēneši bija slikti, kad budžetā bija iztrūkums, tostarp lielākais – iekasēto darbaspēka nodokļu ziņā. Taču patlaban situācija uzlabojas, ņemot vērā arī bezdarba līmeņa samazināšanos.

Pēc Valsts kases informācijas, 2021. gadā valsts budžeta ieņēmumi plānoti kopumā 9,629 miljardu eiro apmērā, savukārt šogad septiņos mēnešos valsts budžetā ieņēmumi veidoja 6,08 miljardus eiro.

Tostarp nodokļu ieņēmumi šogad valsts budžetā paredzēti kopumā 4,928 miljardu eiro apmērā, bet septiņos mēnešos nodokļos iekasēti 3,07 miljardi eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm