tv3.lv

PTAC: izsniegto kredītu skaits sarūk, bet palielinās vienam cilvēkam izsniegtā summa

Viņa teica, ka patēriņa kredītu devēju skaits gada laikā būtiski – no 56 līdz 46 – samazinājies saistībā ar pirms gadu uzlikto lielo nodevu šai nozarei. Tā rezultātā kredītu tirgus pakāpeniski samazinās – izsniegto kredītu skaits sarūk, bet palielinās summa, ko viens cilvēks paņem jeb kredīta izmaksas uz personu. Vislielākās summas dominē internetā ņemtajos distances kredītos, kur no iepriekšējā gada pirmā pusgada summa palielinājusies par 70%. Patlaban viena distances kredīta vidējās izmaksas ir 780 eiro.

Līdz ar to, var teikt, ka īstermiņa mazie kredīti tirgu ir atstājuši saistībā ar augstajām procentu likmēm, kā rezultātā īstermiņa kredītus nevar atļauties izsniegt.

Sūdzību skaits nozarē ir apmēram tāds, kā iepriekš, bet starp raksturīgākajām problēmām nozarē ir tas, ka daudzi cilvēki apkrāpti krāpniecisku zvanu dēļ vai paņēmuši ļoti daudz kredītus.

PTAC ir apkopotās un veiktās analīzes par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus tendencēm 2021.gada pusgadā dati norāda uz būtisku nebanku kreditētāju skaita samazinājumu, ņemot vērā ikgadējās valsts uzraudzības nodevas maksas pieaugumu. Vairākās patērētāju kreditēšanas nozarēs vērojams gan darījumu skaita, gan arī izsniegto kredītu summu un apjomu pieaugums, bet ir jomas, kurās vērojams samazinājums.  Sevišķi manāms tas, ka Covid-19 krīze ietekmējusi tos kredītu veidus, kuros pakalpojuma sniedzējs un pakalpojuma ņēmējs satiekas klātienē.

Jau ziņots – kopumā izsniegto aizdevumu apjoms turpina samazināties līdzīgi kā pērn, kad kritums nozarē bija 16%. Jomas eksperti skaidro, – šī tendence saistīta ar iedzīvotāju piesardzīgo attieksmi – kamēr ekonomikā nebūs atgriezusies stabilitāte, arī pieprasījums pēc kreditēšanas produktiem būs piesardzīgs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm