tv3.lv

Policija brīdina: Krāpnieki turpina uzdoties par bankas darbiniekiem, izkrāpjot finanšu līdzekļus

Neatkarīgi no Valsts policijas (VP) un banku aicinājumiem būt atbildīgiem un neizpaust savus internetbankas pieejas datus policijā aizvien tiek saņemti iesniegumi no personām, kurām tiek izkrāpti finanšu līdzekļi, informē VP.

2021. gada 21. aprīlī 18:40

Laikā no šā gada 1. janvāra līdz 11. aprīlim Rīgas reģiona pārvaldē ir reģistrēti 156 notikumi, kas saistīti ar krāpšanu vai krāpšanas mēģinājumiem, kad krāpnieki uzdodas par bankas darbiniekiem un informē iedzīvotājus par viņu bankas kontā it kā notiekošajām nelikumīgajām darbībām. Lai šīs darbības pārtrauktu, iedzīvotājiem tiek pieprasīt pieslēgties savam Smart ID, kā rezultātā tiek izkrāpti finanšu līdzekļi. Šādā veidā no iedzīvotājiem izkrāpti jau vairāk nekā 246 600 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija atgādina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā svešiniekiem neatklāt savu bankas kontu pieejas datus. Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad neprasīs atklāt šādu informāciju. Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas telefona numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties ziņot Valsts policijai, rakstot iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected]

Papildu informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm