tv3.lv

Līdz 15. janvārim var atteikties vai reģistrēties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam

Līdz 15. janvārim uzņēmēji var atteikties vai reģistrēties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

2021. gada 7. janvārī 13:18

Dienestā norādīja, ka ir stājušies spēkā vairāki būtiski grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Lai uzņēmējiem dotu iespēju iepazīties ar izmaiņām un pieņemt izsvērtu lēmumu par tālāko darbību, par mēnesi – līdz šā gada 15. janvārim – ir pagarināts termiņš, līdz kuram mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs var paziņot VID par savu lēmumu neturpināt darbību šajā režīmā 2021. gadā. To var izdarīt, iesniedzot iesniegumu Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esošie mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji līdz šā gada 15. janvārim var vērsties VID, lai atteiktos no šā statusa.

Ja mikrouzņēmums vēlas mainīt savu statusu, ir jāiesniedz iesniegums VID EDS sadaļā “Sagatavot dokumentu/No veidlapas/ Mikrouzņēmumu nodokļa dokumenti/ “Iesniegums mikrouzņēmumu statusa iegūšanai” vai “Iesniegums mikrouzņēmumu statusa pārtraukšanai””.

Esošajiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuri arī 2021.gadā vēlas saglabāt šo statusu, atsevišķs pieteikums par to nav jāsniedz. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri vēl tikai uzsāks savu saimniecisko darbību, varēs pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam uzņēmējdarbības uzsākšanas brīdī.

Plašāka informācija par izmaiņām mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmā pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Nodokļi2021/Esmu MUN maksātājs”. Tur pieejams arī 14. decembrī notikušā VID tiešsaistes semināra par izmaiņām Mikrouzņēmumu nodokļa likumā video ieraksts, prezentācija, kā arī atsevišķs video ar atbildēm uz semināra laikā uzdotajiem jautājumiem.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstveidā VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm