Latvijas Krājbankas” administrators atturas no prognozēm par sprieduma izpildes iespējamību Antonova un Priedīša lietā

Likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” administrators ir gandarīts par tiesas spriedumu bijušā “Latvijas Krājbankas” prezidenta Ivara Priedīša un bankas līdzīpašnieka Vladimira Antonova lietā, taču patlaban ir pāragri izteikt prognozes par sprieduma izpildes iespējamību un apmēriem, pavēstīja administratora pārstāve, zvērināta advokāte Una Petrauska.

2021. gada 20. augustā 15:25

Viņa skaidroja, ka ar pirmās instances tiesas spriedumu noteiktais sods atbilst prokurora prasītajam, tāpēc “Latvijas Krājbanka” kā cietusī persona pauž gandarījumu par “Latvijas Krājbankai” nodarītā kaitējuma kompensācijas pieteikuma apmierināšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tomēr attiecībā uz sprieduma izpildi jāņem vērā, ka spriedums vēl nav stājies spēkā, tādēļ šobrīd “Latvijas Krājbankas” administrators “KPMG Baltics” nevar izteikt nekādas prognozes par sprieduma izpildes iespējamību un apmēriem,” piebilda Petrauska.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa krimināllietā par piesavināšanos lielā apmērā atzinusi par vainīgiem bijušo AS “Latvijas Krājbankas” prezidentu Ivaru Priedīti un bankas līdzīpašnieku Vladimiru Antonovu, sodot viņus ar brīvības atņemšanu un mantas konfiskāciju.

Krievijas pilsonim Antonovam tika noteikta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem un papildsods – mantas konfiskācija. Valsts labā tiks konfiscēti kriminālprocesa laikā arestētie Antonovam piederošie ekskluzīvie transportlīdzekļi, banku kontos esošie naudas līdzekļi un vairāku uzņēmumu kapitāldaļas.

Priedītim tika noteikta brīvības atņemšana uz pieciem gadiem un papildsods – mantas konfiskācija. Valsts labā tiks konfiscēti kriminālprocesa laikā arestētie Priedītim piederošie nekustamie īpašumi Latvijā un Spānijā, transportlīdzekļi, banku kontos esošie naudas līdzekļi un uzņēmuma kapitāldaļas.

Tiesa arī nosprieda no Antonova un Priedīša piedzīt par labu cietušajai bankai pieteikto kaitējuma kompensāciju par nodarīto mantisko zaudējumu vairāk nekā 27 miljonus eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abi apsūdzētie tika vainoti par 27 miljonu eiro piesavināšanos. Viņi apsūdzēti par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī Priedītis apsūdzēts par “Latvijas Krājbankas” likumos noteikto statistikas pārskatu un statistiskās informācijas viltošanu un slēpšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm