tv3.lv

Lai taupītu naudu, Kuldīgas novadā nakts laikā plāno izslēgt daļu ielu apgaismojuma

Naudas taupīšanas nolūkā Kuldīgas novada pilsētās un pagastos nakts laikā plāno izslēgt daļu ielu apgaismojuma, liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.

12. janvārī 17:44

Pēdējo mēnešu laikā elektroenerģijas biržas cenas sasniegušas vēl nepieredzēti augstas līknes, radot jaunus diennakts vidējās cenas rekordus. Tāpēc novada pilsētās un pagastos nakts laikā plānots izslēgt daļu ielu apgaismojuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka skaidro, ka lielais elektrību cenu kāpums liek bažīties par strauju rēķinu pieaugumu. Lai to neizjustu tik lielā apmērā, tiek domāts, kā ietaupīt, tāpēc pašlaik tiek strādāts pie sistēmām, lai būtu iespēja nakts laikā izslēgt daļu apgaismojuma pilsētās un pagastos.

Elektrības cenas biržā pašlaik aizvien pieaug, decembrī sasniedzot augstākos rādītājus visā to vēsturē. 2021.gada pirmajā pusgadā vidējā “Nord Pool” biržas cena par elektroenerģiju Latvijā bija 54,08 eiro par megavatstundu (MWh), savukārt otrajā pusgadā -106,19 eiro par MWh. Kopumā pagājušā gada otrajā pusgadā novērojams cenu kāpums par 96%, salīdzinot ar gada pirmo pusi.

Pašvaldība aicina arī iedzīvotājus izturēties ar sapratni un ikvienai mājsaimniecībai izvērtēt arī savus elektroenerģijas lietošanas paradumus, lai laikus piemērotu elektroenerģijas ekonomijas iespējas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm