Lai atgūtu daļu tēriņu par bērnu pulciņiem, VID aicina precīzi piefiksēt izmaksas!

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu bērni sāk apmeklēt arī interešu pulciņus. Ģimenes budžeta plānotājiem būtu vērts zināt, ka šis ir pirmais gads, kad vecāki gada ienākumu deklarācijā varēs uzrādīt bērnu nodarbībām iztērētos līdzekļus un daļu no tiem atgūt kā attaisnotos izdevumus.

2016. gada 3. septembrī 20:09

Gustavs un Artūrs kopā ar tēti ir atnākuši uz Rīgas skolēnu pili pieteikties brīvā laika nodarbībām. Iepriekš puikas aizrāvušies ar datoriku, teātri, kori un dejošanu, bet šogad plāno sākt mācīties akordeona un ģitāras spēli. Mēnesī šīs nodarbības izmaksā vairākus desmitus eiro. Šogad ģimene daļu iztērēto līdzekļu pacentīsies no valsts atgūt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī citi vecāki izmantos iespēju gada ienākumu deklarācijā norādīt par bērnu pulciņiem iztērētās summas un maksājumu dokumentus. Valsts atgrieztā nauda vēlāk būs atspaids, lai apmaksātu nākamās bērna aktivitātes.

Rīgas skolēnu pils, kurai ir senākās bērnu interešu izglītības tradīcijas Rīgā, piedāvā ap 70 dažādas nodarbības un katru gadu tās apmeklē vidēji 2000 audzēkņu. Centra direktore pieļauj, ka vairums vecāku šogad vēl nesaglabāja kvītis, lai atgūtu attaisnotos izdevumus, jo nebija informēti par tādu iespēju, kaut gan ģimenēm, kuru bērni apmeklē vairākus pulciņus, tas var dot pietiekami nozīmīgu atspaidu.

Māra Vilciņa, Rīgas skolēnu pils vadītāja
Maksa pulciņos ir no 5 eiro līdz 43 eiro atkarībā no jomas, atkarībā no izglītības programmas un nodarbību biežuma. 5 eiro ir, piemēram, bērnu koris un tad vidēji tur ir sporta tūrisms, dažādas dejas un pārējie virzieni, un dārgākais ir estētikas skola, kur mums bērni nāk gandrīz vai katru dienu.

Valsts ieņēmumu dienests aicina vecākus un citus ģimenes locekļus, maksājot par bērnu interešu izglītību, jau šobrīd saglabāt un uzkrāt kvītis, čekus un internetbankas izdrukas, lai vēlāk tās pievienotu gada ienākumu deklarācijai. Turklāt tagad to var izdarīt vienkāršāk ar mobilā telefona un aplikācijas palīdzību.

Jaunā aplikācija piedāvā iespēju nofotografēt čeku, kvīti vai citu maksājuma dokumentu un uzreiz to pievienot gada ienākumu deklarācijas dokumentiem. Tas attiecas gan uz interešu izglītību, gan citiem attaisnotajiem izdevumiem. “Šī aplikācija tam arī ir domāta, lai nofotografētu čeku, aprakstītu, tur ir tāda anketiņa jāaizpilda un saglabātu un tajā brīdī, kad pienāk gada ienākumu deklarācijas iesniegšana, tad viņš automātiski no tās aplikācijas visus tos čekus eds pielasa,” norāda skaidro VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa..

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dienestā arī skaidro, ka lai atgūtu pārmaksāto ienākumu nodokļa daļu, vecākiem jāpārliecinās, vai interešu pulciņš ir reģistrēts izglītības iestādē vai tam ir pašvaldības licence. Tas attiecas gan uz skolas vecuma, gan pirmsskolas bērniem. Tāpat uzmanīgi jāaizpilda maksājuma uzdevums, ja norēķinus veic internetbankā.

“Tur iekšā ir noteikti jābūt norādītiem noteikti rekvizītiem. Tur ir jābūt bērna vārdam uzvārdam, personas kodam, par ko ir maksāts un šo te čeku vai kvīti drīkst iesniegt tikai tas vecāks, kurš ir maksājis ienākuma nodokli un kurš tad ir apmaksājis šo pakalpojumu,” skaidro VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Dienestā skaidro, ka nākamgad vecāki varēs saņemt ienākumu nodokļa pārmaksu 23% apmērā. Par katru bērnu gan var atgūt maksimums 215 eiro. Šajā summā gan ietilps ne tikai interešu izglītības izdevumi, bet arī izmaksas par ārstniecības pakalpojumiem. Ja izmaksājamā summa būs lielāka, to pārcels un izmaksās nākamo piecu gadu laikā.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm