tv3.lv

Kratīšana “Industra Bank” veikta par darbībām laikā, kad tā vēl piederēja Rotenbergiem

Valsts policijas veiktā kratīšana “Industra Bank” notikusi saistībā ar kādu bankas vēsturisku klientu par darbībām, kas notikušas laikā, kad bankas īpašnieki vēl bija Eiropas Savienības (ES) un ASV sankciju sarakstā iekļautie Krievijas miljardieri brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi, aģentūrai LETA apstiprināja “Industra Bank” pārstāve Ieva Zauere.

2021. gada 16. decembrī 20:28

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka līdz sankciju noteikšanai Latvijā darbojās brāļiem Rotenbergiem Krievijā piederošās “SMP bank” filiāle. No sankcijām banka izvairījās, jo 2014.gadā to pārsauca par “Meridian Trade Bank” un it kā pārdeva menedžmentam. Pērn banka mainīja nosaukumu uz “Industra Bank”, un tagad to kontrolē Latvijas uzņēmēji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Likumsargi veikuši kratīšanu bankā Latvijā aizdomās par sankciju pārkāpšanu

Zauere skaidroja, ka bankas darbinieki 8.decembrī snieguši policijai nepieciešamo atbalstu, lai viņi iegūtu interesējošos dokumentus un datus. Bankas interesēs ir palīdzēt tiesībsargājošajām instancēm viņu darbā, lai izslēgtu jebkādas aizdomas un iespēju, ka banka tiek izmantota pretlikumīgiem mērķiem, uzsvēra Zauere.

Policijas pārstāvji informēja, ka kratīšanas laikā tika izņemta dokumentācija, kā arī vairāki datu nesēji, kuri, iespējams, satur izmeklēšanai svarīgu informāciju un tiks izmantoti kā pierādījumi Čehijas tiesībsargājošo iestāžu izmeklētā kriminālprocesā.

Lasi arī – Krievijas miljardieris Rotenbergs īpašumus Latvijā pārraksta radiniekiem

Čehijas Nacionālā centrālā organizētās noziedzības apkarošanas biroja izmeklēšanā atrodas kriminālprocess par starptautisko sankciju iespējamu pārkāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Minēto noziedzīgo nodarījumu, iespējams, izdarījis kāds Krievijas pilsonis, kurš uzturas Čehijā, un citas personas, kuras vismaz no 2015.gada marta līdz pat šim brīdim, veicot banku operācijas no dažādām vietām Čehijā, apzināti pārkāpa Eiropas Savienības (ES) noteiktās starptautiskās sankcijas par Krievijas īstenoto Ukrainas teritorijas aneksiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čehijas likumsargiem ir aizdomas, ka, veicot banku operācijas dažādu Arkādija Rotenberga kontrolētu uzņēmumu vārdā, minētās personas pārskaitījušas viņam līdzekļus uz ES valstīm, kā arī uz citām valstīm. Tajā skaitā šīs personas tiek turētas aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas par ienākumiem no uzņēmējdarbības, darījumiem ar nekustamo īpašumu un citiem peļņas gūšanas veidiem. Šīs nelikumīgās darbības izdarītas uzņēmumos, kas, cita starpā, dibināti Britu Virdžīnu salu teritorijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm