tv3.lv

Iedzīvotāji var atgūt savus pārmaksātos nodokļus no VID, un daudzi to izmanto

Krietni vairāk cilvēku nekā ierasts šodien pulcējās Valsts ieņēmumu dienesta filiālēs un pašvaldību klientu apkalpošanas centros. Tas tāpēc, ka sākusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšana, kas dod iespēju cilvēkiem atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Lai nenāktos nīkt rindās, VID iedzīvotājus aicina deklarāciju aizpildīt elektroniski.

2016. gada 1. martā 20:15

Lai iesniegtu ienākuma deklarāciju par pērno gadu, Valsts ieņēmumu dienesta galvenajā ēkā Rīgā pamatīga rosība bija jau no paša rīta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sanākušie lielākoties bija pensijas vecuma cilvēki, kas, bruņojušies ar veidlapām un čekiem, drūzmējās pie galdiņiem, kur padomu deklarācijas aizpildīšanā sniedza dienesta darbinieki. Daudzi cilvēki izmantoja likumā doto iespēju deklarāciju iesniegt par vairākiem gadiem.

Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka deklarāciju iesniegšana obligāta ir tikai atsevišķām nodokļu maksātāju grupām – pārējie to var iesniegt brīvprātīgi.

Brīvprātīgi var iesniegt tie, kam ir attaisnotie izdevumi par mācībām, par ārstniecības pakalpojumiem. Obligāti jāsniedz tiem, kam ir saimnieciskā darbība, kas guvuši ienākumus ārvalstīs vai guvuši neapliekamos ienākumus, kas pārsniedz 4000 eiro.

Obligāto deklarāciju iesniegšanas termiņš ir 1. jūnijs. Savukārt brīvprātīgās deklarācijas par 2015. gadu var iesniegt 3 gadu garumā. Atmaksa notiks 3 mēnešu laikā no iesniegšanas brīža.

Cilvēku skaits, kas deklarāciju nāk iesniegt klātienē, ar katru gadu samazinās. Pērn teju puse deklarāciju tika iesniegtas elektroniski.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VID akcentē, ka elektroniskajā vidē aizpildīt deklarāciju nebūt nav sarežģīti, turklāt tas būtiski ietaupa laiku un samazina iespēju kļūdīties, jo dati, kas jau ir VID rīcībā, deklarācijā jau ir iekļauti. Arī attaisnoto dokumentu pievienošana ir vienkārša.

Tiem, kas deklarāciju tomēr vēlas iesniegt klātienē, VID atgādina, ka no šā gada to iespējams izdarīt arī 66 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. To adreses meklējamas portālā latvija.lv

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm