tv3.lv

Fiskālās disciplīnas padomi turpmāk vadīs Inna Šteinbuka

Fiskālās disciplīnas padomi (FDP) turpmāk vadīs ekonomiste, līdzšinējā tās locekle Inna Šteinbuka, tādējādi šajā amatā nomainot padomes ilggadējo vadītāju Jāni Plato, informēja padomes pārstāvji.

2019. gada 18. decembrī 11:57

Platais FDP vadīja kopš tās dibināšanas 2014.gadā. Bet saskaņā ar Fiskālās disciplīnas likumu viena un tā pati persona var ieņemt padomes priekšsēdētāja amatu ne vairāk kā sešus gadus pēc kārtas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stājoties jaunajā amatā, Šteinbuka pauda pateicību Platajam, kura vadībā tika likti pamati FDP izveidei un veikts mērķtiecīgs darbs fiskālās disciplīnas principu stiprināšanai Latvijā.

“FDP turpmāk vēlos redzēt nevis kā kritiķi no malas, kas skarbi komentē valdības lēmumus par budžetu, bet konstruktīvu valdības sadarbības partneri, kurš pauž neatkarīgu viedokli, aicina uz dialogu un kura rekomendācijās ieklausās,” atzina Šteinbuka.

Jaunā FDP vadītāja arī norādīja, ka turpmākajā darbā vēlas veidot ciešāku padomes sadarbību ar Latvijas Banku, kas ir jaudīgs pētījumu centrs ar lieliem resursiem, un akadēmisko vidi.

Šteinbuka apņēmusies 2020.gadā turpināt uzraudzīt ikgadējo budžeta plānošanu, izpētīt potenciālo nodokļu izmaiņu fiskālo ietekmi un aktualizēs Latvijas fiskālās ilgtspējas ziņojumu, kurā 20 gadu perspektīvā apskatīs valsts parāda apmēra attīstību, demogrāfiskās attīstības tendences un to sekas fiskālās politikas kontekstā.

Lai FDP varētu sniegt lielāku un kvalitatīvāku pienesumu makroekonomiskās un fiskālās analīzes jomās, kā būtisku faktoru Šteinbuka minēja arī nākamgad plānoto padomes ārējo novērtējumu, ko veiks eksperti no līdzīgām institūcijām citās Eiropas savienības dalībvalstīs. Šāds novērtējums līdz šim nav veikts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šteinbuka ir Latvijas Universitātes profesore, maģistra studiju programmas “Eiropas Studijas un ekonomiskā diplomātija” direktore. Kopš 2018.gada oktobra viņa bija Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska padomniece. No 2011.gada līdz 2018.gadam vadījusi Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Šteinbuka Eiropas Komisijā strādājusi kopš 2005.gada, bijusi Eiropas Savienības statistikas biroja “Eurostat” Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta un Sociālās un informācijas sabiedrības statistikas departamenta direktore. Pirms tam vadījusi Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, bijusi Starptautiskā Valūtas fonda Ziemeļvalstu un Baltijas valstu direktora vecākā padomniece Vašingtonā, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Latvijas Finanšu ministrijā.

Šteinbuka darbojas organizācijā “Ekonomistu apvienībā 2010”, viņa ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle. 2008.gadā par izciliem sasniegumiem finanšu un ekonomikas jomā Šteinbukai piešķirts III šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

Nesen Šteinbuka bija viena no pretendentēm uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, tomēr netika tam virzīta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm