tv3.lv

Budžeta veidošana: Kariņš saklausa JKP centienus “vilkt deķi” uz savu pusi

2019. gada 22. augustā 20:24

Jaunā budžeta veidošana, kas ir nopietns pārbaudījums valdības stabilitātei, radījusi pirmās publiskās domstarpības koalīcijā. Neapmierinātību ar partneru attieksmi pauž Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītājs Jānis Bordāns. Viņš saskata mēģinājumus panākt, ka konservatīvie valdību pamet. Kā uz šiem izteikumiem reaģējis premjerministrs?

Veidojot nākamo valsts budžetu, Jaunā konservatīvā partija stingri iestājas par nepieciešamību beidzot īstenot vienu no partijas galvenajiem vēlēšanu solījumiem – līdz 500 eiro palielināt gan minimālo algu, gan ar ienākuma nodokli neapliekamo minimumu.

Taču iecere pagaidām nav guvusi koalīcijas partneru atbalstu, par ko neapmierinātību LNT raidījumā “900 sekundes” pauda JKP līderis Jānis Bordāns: “Jautājums ir, vai tiek izrādīts kaut kāds respekts pret mūsu piedāvājumiem? Vai tiek izrādīta vēlme vismaz? Šobrīd mēs to vēlmi neredzam tajos dokumentālajos materiālos.”

Notiekošo Jānis Bordāns saista ar centieniem atbrīvoties no konservatīvajiem valdībā: “Tas vedina domāt, ka varbūt vecajai politikai ir ļoti neizdevīgi, ka tāds spēks kā Jaunā konservatīvā partija ir valdībā. Tie mēģinājumi pastāv šobrīd, ka mēs savas principialitātes dēļ varam pamest valdību.”

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) šos izteikumus uzskata par jauno konservatīvo centieniem “vilkt deķi” uz savu pusi valsts naudas dalīšanas procesā. Lai JKP un valdības ceļi tiešām nešķirtos, premjers konservatīvos aicina būt koleģiāliem: “Ja visiem būs tāds kompromisa gars un ja visi spēs tomēr pārkāpt to “es”, “mans” un domāt par “mums”, tad, es domāju, mēs varēsim salikt ne tikai budžetu, bet labu nākamā gada valsts budžetu. (LNT: Un ja nebūs?) Tā ir katra brīva izvēle. Vai nu strādāt kopā, vai nestrādāt kopā. To ne es, ne kāds cits nevar ietekmēt.”

Kariņš norāda, ka viņa valdība turpinās pastāvēt tik ilgi, kamēr visi pieci politiskie spēki, kas to veido, uzturēs apņemšanos strādāt valsts labā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm