tv3.lv

Ielās izvietotie bankomāti kļūst arvien retāk sastopami. Kāpēc tā?

2021. gada 21. janvārī 7:56

Iespējams, kāds ir pamanījis, ka daudzi bankomāti vairs neatrodas tur, kur bija agrāk. Bankas norāda, ka arvien vairāk bankomātu no ielām tiek pārvietoti iekštelpās. Šādu tendenci apstiprina Latvijas lielāko banku pārstāvji. Daudzi bankomāti, kas bija pieejami visu diennakti, tiek pārvietoti uz lielveikalu vai citu plaši apmeklētu būvju iekštelpām un turpmāk pieejami tikai konkrētās iestādes darba laikā. Kāpēc tā?

Viens no piemēriem ir Sarkandaugavā, Rīgā, Tilta ielā. Agrāk šeit bija “Swedbank” filiāle un bankomāts pieejams no ielas, tagad šādas iespējas vairs nav, palicis, kā saka, tikai tukšs logs. Var rasties iespaids, ka bankomāts ir noņemts uz neatgriešanos.

“Šāds iespaids rodas, jo bankomāti maina atrašanās vietu.” “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops uzsver, ka bankomātu izzušana ir tikai šķietama. “Swedbank” ir teju 370 bankomātu tīkls Latvijā, un aizvadītajā gadā to skaits pat par diviem bankomātiem esot pieaudzis. Tomēr ielās tie redzami arvien retāk.

“Te ir taisnība, ka bankomāti mēdz “migrēt” uz tirdzniecību centriem, vienkārši tāpēc, ka mēs tur biežāk uzturamies,” atzīst ”Swedbank” pārstāvis.

Ne tikai “Swedbank” bankomāti ir biežāk pieejami lielveikalos, tāpat notiek arī ar citām Latvijas populārākajām bankām.

“Mēs skatāmies, lai tos bankomātus tiešām izmanto.” Bankas “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs norāda, ka lielveikalos bankomātus lieto vairāk cilvēku. Taču tas ir tikai viens no pārmaiņu iemesliem.

“Jā, vairāk tie bankomāti pārceļo uz iekštelpām, tas saistīts arī ar drošības apsvērumiem, jo iekštelpās cilvēki jūtas drošāk un pieprasījums lielāks,” piebilst bankas ”Citadele” valdes loceklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Banku pārstāvji spiesti atzīt, ka bankomāti, kas izvietoti ielās, cieš no vandalisma. “Cilvēki mēģina salauzt kaut ko.” “SEB Bankas” pārstāve Jeļena Novaka piebilst, ka bankomātu pārcelšana uz iekštelpām diemžēl nozīmē ierobežotu pieejamību: “Jāsaprot, ka bankomāts ir iekšā, tad pieejamība ir saistīta ar veikala darba laiku, ja bankomāts ārā, tad tas pieejams diennakti.”

Taču ir arī labās ziņas. Piemēram, “SEB banka” ir atjaunojusi iespēju lauku novados izņemt naudu mazumtirdzniecības veikalos, kuru sarakstu var atrast bankas mājaslapā. Tāpat arī citu banku mājaslapās ir sadarbības veikalu saraksti. Taču bankomātu pārcelšana no ielām un uz iekštelpām tiks turpināta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm