tv3.lv

“European Energy” Latvijā kopumā plāno investēt vairākus simtus miljonus eiro

Dānijas atjaunojamās enerģijas attīstītājs “European Energy” kopumā Latvijā plāno ieguldīt investīcijas vairāku simtu miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA apgalvoja kompānijas pārstāvji.

23. jūnijā 11:51

Uzņēmums pagājušajā nedēļā paziņoja par saviem plāniem Ventspils novadā attīstīt Latvijā līdz šim lielāko saules enerģijas parku, kura kopējā jauda varētu sasniegt 110 megavatus (MW). Šī projekta investīcijas “European Energy” neatklāja, vienlaikus paužot, ka tās mērāmas vairākos desmitos miljonu eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īstenojot saules enerģijas parka projektu Ventspils novadā, patlaban “European Energy” ir noslēgts apbūves tiesību līgums, saņemtas atļaujas no Ekonomikas ministrijas jaunām elektroenerģijas ražošanas iekārtām un pieslēgumam AS “Augstsprieguma tīkls” infrastruktūrai.

Kompānijā norādīja, ka tāpat izstrādāti tehniskie noteikumi un ir sāktas diskusijas ar Ventspils novada pašvaldību, kurās pausta izpratne un atbalsts projekta attīstībai. Pašlaik notiek darbs pie parka projektēšanas.

Kā ziņots, “European Energy” Tārgales saules enerģijas parku elektrotīklam paredzēts pievienot 2024.gadā, un tas sniegs iespēju ik gadu saražot aptuveni 110 000 megavatstundas (MWh) zaļās enerģijas, ar elektroenerģiju tādā veidā apgādājot apmēram 52 000 mājsaimniecību.

“European Energy” kopējie attīstības plāni paredz attīstīt gan saules, gan vēja enerģijas parkus Latvijā ar kopējo jaudu viena gigavata (GW) apmērā.

“European Energy” attīsta, finansē un būvē vēja un saules enerģijas parkus. Uzņēmums bāzēts Kopenhāgenā, Dānijā, un tam ir pieredze atjaunīgās enerģijas attīstīšanā un izmantošanā četros kontinentos. “European Energy” dibināts 2004.gadā un šobrīd globāli attīstījis vairāk nekā 20 GW atjaunīgās enerģijas jaudu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm