Ekonomists: Varam apturēt aizbraukšanu

Latvijas iedzīvotāji šobrīd dzīvo labāk nekā jebkad, tomēr tas vēl nav apturējis iedzīvotāju aizbraukšanu – tā secina ekonomikas eksperti.

2018. gada 6. septembrī 17:51

Visu triju Baltijas valstu ekonomikā šobrīd vienlaikus vērojamas vairākas pozitīvas lietas – sasniegti vēsturiski lielākie ienākumi, eksporta struktūrā pieaug augstas pievienotās vērtības nozaru īpatsvars, proti, metālapstrādes un mašīnbūves, ķīmijas un farmācijas, biznesa un informācijas tehnoloģiju pakalpojumi, kas var nozīmētu straujāku kāpumu nākotnē, pieaug algas un darba vietu skaits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr tikai Latvijā vēl turpina mazināties iedzīvotāju skaits, tajā skaitā uz ārvalstīm emigrējušo tautiešu dēļ. “Luminor” bankas ekonomists Pēteris Strautiņš norāda, ka, turpinoties pozitīviem procesiem, arī Latvijā iespējams pagriezt emigrāciju pretējā virzienā.

“Nepārprotami kaimiņvalstīs mainās migrācijas virziens. Igaunijā tas bijis pozitīvs jau trīs gadus. Lietuvā pozitīva migrācijas bilance bijusi pēdējos trīs mēnešus. Latvijā tie signāli pagaidām nav tik pārliecinoši, bet ekonomiskais fonds veidojas tāds, ka arī mēs varam panākt pozitīvu migrācijas bilanci pretējā virzienā. Igaunija panāca pozitīvu bilanci pie algu līmeņa, kāds mums varētu būt nākamajā gadā,” norāda Strautiņš.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka vidējā alga Latvijā nupat sasniegusi 1000 eiro uz papīra, Igaunijā tā ir būtiski lielāka – 1321 eiro, bet Lietuvā mazāka – 927 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm