tv3.lv

Ekonomikas ministrija gatava virzīt visu veikalu atvēršanu

2021. gada 16. februārī 20:34

Latvijā ieviestais drošas tirdzniecības princips ir sevi attaisnojis. Par to pārliecināta Ekonomikas ministrija, kas otrdien Saeimā atskaitījās par jauno kārtību un ir gatava virzīt visu veikalu atvēršanu.

Pagājušās nedēļas sākumā stājās spēkā jaunā komerckārtība, ko Ekonomikas ministrija nokristījusi par drošas tirdzniecības konceptu. Visas savas preces var pārdot tie veikali, kuros pārtika vai higiēnas preces veido vismaz 70% piedāvājuma. Vaļā arī grāmatnīcas. Klātienes tirdzniecība pilnā apmērā notiek aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās.

Kopumā – papildu drošības prasības veikaliem, vienlaikus paplašināts pieejamo preču klāsts. Lielākā piesardzība nozīmēja rindas pie veikalnieku durvīm aukstajos pagājušās nedēļas laikapstākļos, taču epidemiologi norādīja, ka labāk, lai šāda pulcēšanās notiek ārā, nevis telpās, kas vīrusa izplatībai ir pateicīgākas.

Kā liecina TV3 Ziņu novērojumi otrdien, tik lielas rindas kā pirms nedēļas pie veikaliem vairs neveidojas. Atsevišķās vietās tās joprojām manāmas, bet daudz mazākas.

Lasi vēl – Aptauja: 92% iedzīvotāju uzskata, ka jāatjauno pilna sortimenta tirdzniecība visos veikalos bez izņēmuma

Par pašreizējo tirdzniecības kārtību otrdien diskutēja Saeimā.

“Reģionos vairāki veikali ir slēgti, tāpēc ka neatbilst šīm prasībām. Cilvēki pa kupenām, līkstot iekšā, mēģina mēģina kaut kā dabūt ikdienā nepieciešamo pārtiku,” norādīja pie frakcijām nepiederoša Saeimas opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko.

Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs pauda: “Šā brīža situācija iznīcina mazos un vidējos uzņēmējus, neļauj viņiem attīstīties ilgtermiņā, kļūt spēcīgākiem un efektīvākiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis (KPV LV) pauda, ka uzreiz visus veikalus nevērt vaļā ieteica epidemiologi, lai saprastu, kā situācijās mainās pakāpeniski. Savukārt pati iepirkšanās tik ērta, cik pirms krīzes, nevar pastāvēt principā.

“Veidojas šīs garās rindas, veidojās kādas problēmas, bet faktiski tas parāda, ka drošās tirdzniecības koncepts strādā. Epidemioloģiski ir maksimāli droša šī iepirkšanās radīta, kas arī bija mērķis,” skaidro Miezainis.

Ekonomikas ministrija ir pārliecināta, ka jaunā sistēma strādā, tāpēc ir gatava jau tuvākajā laikā virzīt visu veikalu atvēršanu darbam ar stingrām drošības prasības. Līdzīgas domās ir Zemkopības ministrijas Krīzes vadības grupa. Tas tiks skaņots ar veselības speciālistiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm