tv3.lv

Brisele sola atbalstu piensaimniekiem; Precīzs atbalsta apmērs gan vēl nav zināms

Brisele sola ne vēlāk kā līdz šī gada beigām kompensācijas tiem Latvijas piensaimniekiem, kuri cieš zaudējumus Krievijas embargo dēļ. Precīzs iespējamā atbalsta apmērs gan vēl nav zināms. 

2014. gada 18. septembrī 20:10

Piena ražotāji Krievijas sankciju dēļ Latvijā cieš lielākos zaudējumus. Daudzi lauksaimnieki ir panikā, gaidot oktobri, kad to ieņēmumi kritušo piena iepirkuma cenu dēļ būtiski samazināsies. Valdības piešķirtie 6 miljoni eiro pietiks nelielam laika periodam. Ar cerīgām ziņām Latvijā ieradies Eiropas Savienības lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačans Čološs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru prezidente Laimdota straujuma norāda: ”Es informēju Čološa kungu, ka mums ir 30% no piena sektora eksports uz Krieviju, tagad tas pārtraukts. Līdz ar šo eksporta pārtraukumu un līdz ar to, ka pasaules cenas kritušās, Latvijas piena cena kritusies vidēji par 30%, kas ir pietiekoši zaudējums mūsu lauksaimniekiem.”

Premjere atklāja, ka jaunatklātajā Baltkrievijas tirgū ir ļoti zemas iepirkumu cenas, bet Ķīnas tirgus būs aizsniedzams vien pēc vairākiem mēnešiem. Čoloss solīja, ka kompensācijas piensaimniekiem būs pieejamas ne vēlāk kā līdz gada beigām. To apmērs gan pagaidām nav zināms un būs atkarīgs no Latvijas aprēķiniem.

Briselē tiks skatītas iespējas sniegt precīzi mērķētas kompensācijas, lai atbalstu saņemtu konkrēti piensaimnieki. Lai gan Čološs komisāra amatā aizvada pēdējo mēnesi, viņš norāda, ka lēmumus par kompensācijām būs saistošs arī viņa amata pēctecim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm