tv3.lv

VID pastiprināti pārbaudīs dzīvokļu izīrētājus Rīgā

2019. gada 8. septembrī 18:30

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pastiprināti pārbaudīs dzīvokļu izīrētājus Rīgā. Galvaspilsētā plānots ieviest tūrisma nodevu un šonedēļ pašvaldības, tūrisma nozares un VID sprieda, kā panākt, lai šo nodevu maksātu visi apartamentu izīrētāji, un mazinātos šī biznesa pelēkā zona.

Legālie apartamentu izīrētāji norāda uz negodīgu konkurenci, kas pēc 2021. gadā plānotās tūrisma nodevas ieviešanas tikai pastiprināsies.

Jau tagad dažādās interneta vietnēs sludinājumu par Rīgā pieejamiem apartamentiem netrūkst. Viesmīlības nozares pārstāvji ir gatavi maksāt plānoto nodevu, taču pieprasa apartamentu īres biznesu sakārtot tā, lai nodevu maksātu visi apartamentu izīrētāji, arī tie, kas šobrīd savu saimniecisko darbību nav reģistrējuši. VID sola tam pievērst pastiprinātu uzmanību.

“Mēs darām analītiskās darbības diezgan vienkāršas. Mēs paši lasām sludinājumus, kas ir ielikti “Booking.com”, kas ir “Airbnb”, un tur mēs arī redzam tās personas, kuras izīrē īpašumus un nav deklarējušās kā saimnieciskās darbības veicējus,” norāda  VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Pagājušajā gadā VID konstatējis vairāk nekā 2300 nelegālo apartamentu izīrētāju. Savukārt šogad aicinājumu reģistrēties saņēmušas 832 fiziskās personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm