tv3.lv

Veselības aprūpes kompānija ”Roche Latvija” pabeigusi vēsturiskās ēkas Miera ielā atjaunošanu

2020. gada 26. augustā 16:55

Veselības aprūpes kompānija ”Roche Latvija” pabeigusi vēsturiskās ēkas Rīgā, Miera ielā 25, atjaunošanu, ieguldot aptuveni piecus miljonus eiro, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Divstāvu būve Rīgā, Miera ielā 25, ko “Roche Latvija” 2016. gadā no valsts atpirka, 1932.-1933. gadā tika būvēta “Roche” ražotnes un biroja vajadzībām. Ēku projektējis latviešu arhitekts Aleksandrs Klinklāvs, kurš bija viens no pirmajiem veselības aprūpes ēku arhitektiem Latvijā. Tagad pēc atjaunošanas ēkā atradīsies uzņēmuma birojs un “Roche ” inovāciju laboratorija.

“Roche” ēkas atjaunošana 2018. gadā tika uzticēta arhitektu birojam “Didrihsons arhitekti” ar sadarbības partneriem. Atjaunošanas process bija liels izaicinājums visai arhitektu un būvnieku komandai. Viens vēsturiskās mājas stūris bija par gandrīz 60 centimetriem zemāks nekā otrs, un ēku vajadzēja izlīdzināt. Piesaistot Itālijas celtniecības kompāniju “Novatek”, tika veikta ēkas līmeņošana par 59 centimetriem bez plaisām un zudumiem. Ēkas pamatnē tika ieurbti vairāk nekā 330 pāļi, uz kuriem ēka tika balstīta un tad iztaisnota. Ēkas jaunajās telpās un pieguļošajā teritorijā ir izvietoti Latvijas laikmetīgās mākslas darbi.

“Šodien mēs svinīgi atklājam mūsu atdzimušo ēku, kura savulaik kļuva par arhitektonisko paraugu citām “Roche” biroju ēkām Eiropā,” atklāšanā teica “Roche Latvija” vadītājs, doktors Rauls Vēliņš.

Svinīgajā pasākumā piedalījās “Roche” uzņēmuma vadība, kas arī devās vizītē pie Valsts prezidenta Egila Levita apliecina, cik nozīmīgs globālajam zīmolam ir Latvijas tirgus un sadarbība Latvijā. Latvijas zinātnieki, ieskaitot Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētniekus, ir tikušies ar “Roche” zinātniekiem, lai rastu iespējas sadarbībai.

“Šī tikšanās vēlreiz apliecina “Roche” spēju pacientiem nodrošināt labākos iespējamos veselības aprūpes risinājumus, tostarp apliecina “Roche” kā uzticamu partneri arī Covid-19 krīzes vadībā, ņemot vērā kompānijas izstrādātos, arī Latvijas tirgū pieejamos augstas uzticamības Covid-19 diagnostikas risinājumus – gan molekulāro testu Covid-19 diagnostikai, gan antivielu testus,” pauda kompānijas pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atjaunotajā vēsturiskajā namā “Roche Latvija” ir izvietojis uzņēmuma biroju, kurā apvienojušies “Roche Latvija” un pērn Latvijas tirgū darbību uzsākušais “Roche Diagnostics”, kopumā nodrošinot darba vietas vairāk nekā 50 cilvēkiem. Tāpat atjaunotajā ēkā atradīsies arī šogad nodibinātais “Roche” Inovāciju inkubators, kura mērķis ir veicināt un atbalstīt jaunu un inovatīvu ideju izstrādi, kā arī pētniecību noteiktās veselības aprūpes jomās un produktu vai pakalpojumu radīšanu.

“Esam pārliecināti, ka, darbojoties šajā ēkā, mēs turpināsim sniegt un radīt veselības aprūpes risinājumus, kas palīdzēs ne vien Latvijas, bet, cerams, arī pasaules veselības sistēmām un pacientiem. Jau pašreiz mēs sadarbojamies ar virkni partneru gan valsts, gan zinātnes sektorā, lai Latvijā ieviestu nebijušus risinājumus un uzlabotu veselības aprūpes sistēmu,” uzsvēra Vēliņš.

“Roche” grupa, kuras galvenā mītne atrodas Bāzelē, Šveicē, darbojas vairāk nekā 100 valstīs un 2019. gadā visā pasaulē nodarbināja aptuveni 98 000 cilvēku. 2019. gadā “Roche” investēja 11,7 miljardus Šveices franku (CHF) pētniecībā un attīstībā, savukārt uzņēmuma apgrozījums bija 61,5 miljardi CHF. “Roche Group” īpašumā ir arī uzņēmums “Genentech”, kas atrodas ASV. “Roche” ir vairākuma akcionārs kompānijā “Chugai Pharmaceutical” Japānā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm