Uzņēmums: Pirmie pārtikomāti Latvijā varētu parādīties tuvāko pāris gadu laikā

Pirmie pārtikomāti jeb alternatīvi pakomāti pārtikas piegādei Latvijā varētu parādīties tuvāko pāris gadu laikā, prognozēja informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA “StrongPoint” klientu servisa vadītājs Uģis Začs.

2021. gada 16. oktobrī 17:00

Viņš skaidroja, ka jau pašlaik daži no Latvijas pārtikas mazumtirgotājiem ir izrādījuši interesi ieviest pārtikomātus kā piegādes alternatīvu, bet konkrētu plānu patlaban vēl nav. “Pastāv iespēja, ka pirmie pārtikomāti Latvijā varētu parādīties tuvāko pāris gadu laikā,” piebilda kompānijas pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norādīja Začs, pārtikomāti ir tieši tāds pats princips kā pakomāti. Tie tiek izvietoti pircējiem izdevīgās vietās un to ieviešanai nav nepieciešama papildu infrastruktūras izveide – vajadzīga tikai elektrība un pārtikomāts ir gatavs darbam.

Tāpat Začs sacīja, ka pieejami ir arī mobilie pārtikomāti, kas ir pārvietojami uz riteņiem un novietojami jebkurā vietā.

Vaicāts par pārtikomātu priekšrocībām, kompānijas pārstāvis sacīja, ka liels plus ir tajā, ka nav nepieciešama būvatļauja, tādējādi mobilie pārtikomāti var tikt izmantoti, piemēram, sezonas “karstajos” periodos, kad lielāks cilvēku daudzums pulcējas kādā konkrētā apvidū vai lai pārbaudītu potenciālu veikala atrašanās vietu.

Vaicāts par konkrētām investīcijām, kas nepieciešamas pārtikomātu tīklu izveidei, Začs norādīja, ka tas ir atkarīgs no parametriem – kāda izmēra pārtikomāts ir izvēlēts, kāda modifikācija un konfigurācija un arī cik daudz automāti tiek pasūtīti.

Uzņēmumā arī minēja, ka pašlaik pārtikomātu izmantošanas piemēri atrodami Ziemeļeiropā. Vienlaikus arī Baltijas valstīs šāda tehnoloģija veiksmīgi darbojas un šajā jomā priekšgalā ir izvirzījusies Igaunija, kas ir paspējusi ieviest jau aptuveni 20 pārtikomātus gan galvaspilsētā Tallinā, gan mazpilsētās tālākos valsts nostūros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “StrongPoint” reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 76 900 eiro. “StrongPoint” īpašnieks ir Lietuvā reģistrētais “StrongPoint UAB”. Kompānijas pamatdarbība ir iekārtu un programmatūras pārdošana, uzstādīšana un apkalpošana tirdzniecības un viesmīlības uzņēmumu vajadzībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm