Saturs turpinās pēc reklāmas

Uzņēmējiem septembrī un oktobrī tiešsaistē būs pieejami LIAA rīkoti bezmaksas finanšu pratības kursi

Uzņēmējiem, kuri vēlas iegūt jaunas vai nostiprināt esošās zināšanas par finanšu jautājumiem, tiešsaistē rīkos sešas bezmaksas finanšu pratības nodarbības, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

2020. gada 2. septembrī 16:42

“Gan ikdienā, strādājot ar inkubatoru uzņēmumiem, gan konsultējoties ar finanšu institūcijas “Altum” speciālistiem esam konstatējuši, ka tieši nepietiekamās zināšanas finanšu jautājumos uzņēmējiem rada dažādus sarežģījums un papildus slogu biznesam, kā rezultātā būtiski tiek ietekmēta uzņēmumu konkurētspēja. Piemēram, saņemot valsts vai Eiropas Savienības (ES) atbalstu, uzņēmumam ir precīzi jāievēro finanšu izlietojuma nosacījumi, lai atbalstu saņemtu pilnā apmērā,” uzsvēra LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Pēc viņas teiktā, finanšu higiēnas jautājumi ir ļoti būtiski arī  gadījumos, kad uzņēmējs vēlas saņemt aizdevumu no “Altum” vai komercbankas. Nepietiekamās zināšanas finanšu jautājumos bieži vien ir būtisks šķērslis savas idejas īstenošanai, īpaši uzsākot biznesu, kad vēl nav iespēju noalgot šīs jomas profesionāļus.

Mācības uzņēmējiem rīkos sešos moduļos, apskatot tādas tēmas kā nodokļu maksāšanas režīmi, produktu cenas aprēķināšana un izmaksu plānošana, naudas plūsmas plānošana, uzņēmuma kopējie finanšu rādītāji, investīciju piesaiste un uzņēmuma vērtības noteikšana.

Tāpat, noklausoties finanšu pratības kursu, varēs uzzināt par valsts atbalsta instrumentiem un daudziem citiem jautājumiem, ar kuriem ikdienā saskaras uzņēmēji. Mācībās tiks veikti dažādi praktiskie darbi, modelētas uzņēmējdarbības situācijas un dažādu biznesa lēmumu ietekme uz uzņēmuma finanšu rādītājiem.

Mācības notiks tiešsaistē ZOOM platformā 10. septembrī, 17. septembrī un 24. septembrī, kā arī 1. oktobrī, 8. oktobrī un 15. oktobrī. Plānotais ikvienas nodarbības ilgums ir aptuveni trīs stundas, un to laikā varēs uzdot arī jautājumus. Tiem, kas būs reģistrējušies apmācībām, mācību materiāls video formātā būs pieejams arī ārpus noteiktā apmācību laika. LIAA klientiem no 2021.gada janvāra apmācību kurss sev ērtā laikā un pielāgotā veidā būs pieejams, reģistrējoties LIAA mājaslapā.

Sešu moduļu mācību kursu nodrošinās “Komercizglītības centrs”. “Finanšu pratības zināšanas ir nepieciešamas ne tikai, lai sagatavotu pieteikumu bankai, bet tās ir arī zināšanas, lai vadītu savu uzņēmumu gudri. Izpratne par sava uzņēmuma finansēm ir bezkaislīgs palīgs ikdienā un viens no padomdevējiem uzņēmuma tālākai virzībai,” pauda”Komercizglītības centrs” lektors Jānis Caune.

Pieteikties mācībām un detalizēti iepazīties ar mācību programmu var LIAA mājaslapā: Pieteikšanās mācībām.

Mācības rīko ar LIAA Biznesa inkubatoru atbalstu, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas