Saturs turpinās pēc reklāmas

Tuvāko dienu laikā varēs sākt organizēt Ziemassvētku tirdziņus “drošajā” režīmā

Valdība atļāvusi organizēt Ziemassvētku tirdziņus un citus gadatirgus epidemioloģiski drošā jeb “zaļajā” drošības vidē, nosakot precīzus drošības pasākumus to organizēšanai un norisei, paredz apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

2021. gada 30. novembrī 14:01

Ekonomikas ministrija lēmumu pamato ar to, ka Ziemassvētku tirdziņi un gadatirgi ir ne vien tradīcija, bet arī iespēja Latvijas mājražotājiem, amatniekiem un mazajiem uzņēmējiem realizēt savas preces, kuras daudzi izvēlas dāvanām un ražotāju atbalstam. “Ir patiešām liela šo mazo uzņēmēju grupa, kuriem šie tirdziņi ir vajadzīgi, kuri strādā mājās, un kuriem galvenais produkcijas noieta mēnesis ir decembris. Un arī sabiedrība ir ļoti noilgojusies pēc Ziemassvētku sajūtas. Diemžēl dažādu garu diskusiju un saskaņojumu rezultātā esam iekavējuši vismaz pāris nedēļas, taču panācām kompromisu, un Ziemassvētku tirdziņi drošā vidē varēs notikt,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ekonomikas ministrija aicina gan tirgus organizatorus, gan tirgotājus, gan tirgus apmeklētājus būt ļoti piesardzīgiem un strikti ievērot visus drošības pasākumus, tajā skaitā visiem lietot sejas maskas, lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 izplatības risku.

Ielu tirdzniecības organizatoram ielu tirdzniecības organizēšanas jeb gadatirgus norises vietā jānodrošina darbību epidemioloģiski drošā vidē, visiem tirgotājiem un tirgus apmeklētājiem jālieto sejas aizsargmaskas un jānodrošina vismaz divu metru attālums starp tirdzniecības vietām un iespēju katras tirdzniecības vietas apmeklētājiem ievērot vismaz divu metru distanci, kā arī jākontrolē un jāregulē apmeklētāju plūsma tā, lai nodrošinātu brīvu apmeklētāju pārvietošanos ejās un novērstu apmeklētāju pastiprinātu pulcēšanos (drūzmēšanos), tai skaitā jānodrošina, ka starp tirdzniecības vietām un apmeklētāju rindām dažādās tirdzniecības vietās jāievēro vismaz divu metru distanci.

Tāpat jānodrošina fizisku ielu tirdzniecības organizēšanas vietas norobežošana un jāveic Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikācija apmeklētājiem pie ieejas ielu tirdzniecības organizēšanas vietas teritorijā, lai novērstu epidemioloģiski drošās vides nosacījumiem neatbilstošu personu iekļūšanu ielu tirdzniecības organizēšanas vietā, kā arī veiktu dalībnieku plūsmas un skaita kontroli.

Tirgotājiem vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 10 kvadrātmetri no ielu tirdzniecības organizēšanas teritorijas platības.

Tirdziņu norises vietā varēs sniegt arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, ievērojot visas jau iepriekš noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vienlaikus tirdziņu norises vietās nedrīkstēs rīkot izklaides pasākumus, piemēram, tematiskus svētkus, atrakcijas, muzikālus priekšnesumus un tamlīdzīgi, izņemot tematiskas izstādes, ja nodrošina divu metru distances ievērošanu starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem.

Grozījumi MK rīkojumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas likumi.lv, tas ir tuvākajās dienās.

Tāpat kā citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās, arī ielu tirdzniecības organizatoram jāieceļ atbildīgā persona, kas atradīsies ielu tirdzniecības organizēšanas vietā un organizēs normatīvajos aktos minēto epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu. Informācija par atbildīgo personu jāizvieto labi redzamā vietā. Atbildīgajai personai jāizstrādā un jādokumentē iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kurā jāapraksta procedūra, kā tiks nodrošināta fiziskās distancēšanās ievērošana un novērsta pastiprināta drūzmēšanās, un kā tiks kontrolēta sadarbspējīgu sertifikātu esība tirdzniecības dalībniekiem un apmeklētājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas