tv3.lv

“top” divos lielākajos “zaļajā” režīmā strādājošajos veikalos piedzīvojis aptuveni 5% apgrozījuma kritumu

Kopš laika, kad lielāku veikalu apmeklējumam nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, divi lielākie “top” veikali, kas drīkst strādāt tikai epidemioloģiski drošajā jeb “zaļajā” režīmā, piedzīvojuši aptuveni 5% apgrozījuma kritumu, salīdzinot ar attiecīgo periodu gadu iepriekš, pastāstīja “top!” valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

9. janvārī 15:42

“top!” veikali, kas strādā “zaļajā” režīmā, un tos drīkst apmeklēt tikai iedzīvotāji ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, atrodas Aizkrauklē un Ogrē. Kopumā gan veikalu tīkls “top!” gan strādājot ar apgrozījuma pieaugumu, tomēr, kā atzina Priedīte, ierobežojumi var turpināt ietekmēt lielāko veikalu apgrozījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Uzskatām, ka veikalu kvadratūra ir tā, kas ļauj ievērot drošības normas – pret to mums iebildumu nav, jo to ieteikuši epidemiologi. Mums ir svarīgi, lai par jauniem vai izmainītiem ierobežojumiem informācija tiek sniegta vēl laicīgāk, lai varam operatīvi veikalos ieviest izmaiņas,” teica Priedīte.

Mazumtirgotājs aicina arī iedzīvotājus, kuri drūzmējas pie veikaliem rindās, ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Covid-19 jaunā omikrona paveida dēļ valstī izsludinātā ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 28.februārim.

Tāpat ziņots, ka no pagājušā gada15.novembra “nedrošajā režīmā” jeb bez Covid-19 sertifikātu uzrādīšanas drīkst darboties tikai nelieli pirmās nepieciešamības veikali.

Bez Covid-19 sertifikātiem ir pieejami tirdzniecības pakalpojumi iekštelpās, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 kvadrātmetriem un ja ir atsevišķa ieeja. Šādi var darboties pārtikas veikali, medicīnas preču veikali, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajās tirdzniecība vietās, izņemot aptiekas, jānosaka tāds maksimālais apmeklētāju skaits, lai nodrošinātu ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās iekštelpu platības uz apmeklētāju. Savukārt aptiekās, kas veic vakcināciju pret Covid-19 vai izsniedz testēšanas sertifikātus, noteikta prasība vienai personai nodrošināt ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no publiski pieejamās telpu platības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm