tv3.lv

Tirdzniecības un rūpniecības kamera: No 1.marta jāļauj strādāt visiem tirgotājiem

Pilotprojekts – divu nedēļu garumā noteiktos veikalos ir ļaut tirgot preces bez ierobežojumiem, ievērojot stingras drošības prasības, ir sevi attaisnojis un no 1.marta jāļauj strādāt visiem tirgotājiem, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

2021. gada 21. februārī 9:23

LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Raiba norāda, ka LTRK pauž atbalstu Ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam par nepieciešamību paplašināt šobrīd noteikto pāreju tirdzniecības vietu atvēršanai, piedāvājot drošas tirdzniecības konceptu attiecināt uz visām tirdzniecības vietām, un pilnībā atteikties no preču sarakstiem, sākot ar šā gada 1.martu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieskaties šeit:

LTRK ieskatā, pilotprojekts divu nedēļu garumā, kur noteiktos veikalos ir ļauts tirgot preces bez ierobežojumiem, vienlaikus ievērojot stingras drošības prasības, ir sevi attaisnojis. Šobrīd gan tirdzniecības nozares uzņēmumi, kuru darbība nav ierobežota, gan lielākā sabiedrības daļa ievēro jaunās prasības tirdzniecības vietās, tādējādi LTRK atkārtoti pauž nostāju, ka pie drošas tirdzniecības koncepta, pilnībā ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, jāļauj darbību atsākt visiem tirdzniecības uzņēmumiem bez izņēmuma.

Uzzini, kā klājas tirdzniecības centriem pandēmijas laikā: Nesagaidot valsts atbalstu nomai, tirdzniecības centri sākuši balto karogu akciju

LTRK prezidents Aigars Rostovskis

“Covid-19 ir kompleksa krīze, un tai ir vajadzīgi arī kompleksi risinājumi. Šobrīd jau ir skaidrs, ka šī krīze turpināsies pietiekami ilgu laiku, un līdz ar to mums visi risinājumi ir jāvērtē caur ilgtspējas prizmu. Tirdzniecības nozares uzņēmumu slēgšana vai ierobežota preču tirdzniecība noteikti nav pareizais vektors. Kopā ar Ekonomikas ministriju izstrādājām drošas tirdzniecības konceptu, kas ļautu strādāt pilnīgi visiem tirgotājiem. Koncepta pilotprojekts ir jau pierādījis sevi, līdz ar to uzskatu, ka strauji ir jāpieņem lēmums atsākt neierobežotu darbību visiem tirdzniecības nozares dalībniekiem.”

LTRK atgādina, ka pēc Krīzes vadības grupas un Ekonomikas ministrijas lūguma, nozare sagatavoja un prezentēja drošas tirdzniecības konceptu, kurš nosaka virkni stingrākas papildus prasības šobrīd spēkā esošajām, lai nodrošinātu, ka tirdzniecības process tās dalībniekiem un pircējiem būtu drošs un tiktu ievērotas augstas epidemioloģiskās drošības prasības. Koncepts tika izstrādāts, lai vienlaicīgi atvērtu visu tirdzniecību bez preču sortimenta un darba laika ierobežojumiem.

Uzzini Pavļuta viedokli: Pavļuts: Rosināt vērt vaļā visus veikalus ir bezatbildīgi

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru, visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK pārstāv biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi un sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

Lasi vēl: Premjers: Ir vēl riskanti atļaut visiem veikaliem atsākt darbu klātienē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm