Saturs turpinās pēc reklāmas

Tiesa vērtēs valdības noteikto aizliegumu strādāt kosmētiķiem

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams ir ierosinājis lietu un izvērtēs Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas (LKKA) prasību apturēt valdības noteikto aizliegumu, kas pašlaik liedz strādāt kosmētiķiem un skaistumkopšanas speciālistiem kosmetoloģijā, aģentūru LETA informēja advokātu biroja “Sorainen” partneris Andris Tauriņš.

2021. gada 12. martā 9:50

11.martā tiesa ir pieņēmusi LKKA pieteikumu un ierosinājusi lietu, pieaicinot atbildētājas valsts pusē Ministru kabinetu (MK) un uzdodot MK mēneša laikā sniegt tiesai paskaidrojumus par pieteikumu. Pēc Tauriņa sniegtās informācijas, ja tiesa apmierinās asociācijas pieteikumu par rīkojuma atcelšanu daļā, ārstniecības personas, kuras reģistrētas Ārstniecības personu reģistrā, varēs sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tāpat tiesa pieņēmusi arī lūgumu par pagaidu noregulējumu – apturēt minēto aizliegumu līdz tiesas spriedumam. Lūgumu par aizlieguma apturēšanu tiesa izskatīs 8.aprīlī.

Pieteikumā norādīts, ka gan kosmētiķis, gan skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā var strādāt ne tikai ārstniecības iestādēs, bet arī privātos uzņēmumos vai individuāli. Tomēr saskaņā ar MK rīkojumu minētajām personām ir atļauts sniegt pakalpojumus, tikai strādājot ārstniecības iestādē. Turpretim asociācijas biedriem jeb ārstniecības personām ar tādu pašu kvalifikāciju, kas identiskus pakalpojumus ar vienādām higiēnas prasībām nesniedz ārstniecības iestādē, ir aizliegts strādāt. Tādējādi esot radīta nevienlīdzīga situācija un negodīga konkurence tirgū starp vienādas kvalifikācijas ārstniecības personām.

Minētais aizliegums ir spēkā no pērna gada 6.novembra.

Asociācija iesniegusi pieteikumu administratīvajā tiesā, lūdzot atcelt MK rīkojumu daļā, ar kuru aizliegta skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana ārstniecības personām, kuras reģistrētas Ārstniecības personu reģistrā. Attiecīgi tiek lūgts ļaut strādāt visiem speciālistiem, nevis tikai ārstniecības iestādēs strādājošiem.

“Sorainen” šajā jautājumā sniedz LKKA bezmaksas juridisko palīdzību.

Jau vēstīts, ka no 1.marta, atļauts sniegt friziera, manikīra un podologa pakalpojumus, ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus Covid-19 ierobežošanai.

Vienlaikus kosmētiķu un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju kosmetoloģijā darbs joprojām nav atļauts. Tāpat klātienē nedrīkst strādāt arī pirtis.

Lasi vēl;

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas