tv3.lv

Tiesa noraidījusi prasības par zīmola “Kārums” biezpiena sieriņu vizuālo identitāti

Rīgas apgabaltiesa noraidījusi piena pārstrādes uzņēmumu AS “Preiļu siers” un AS “Tukuma piens” apvienotās prasības par AS “Rīgas piena kombināta” zīmola “Kārums” biezpiena sieriņu vizuālo identitāti, tostarp oranžo krāsu, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz Rīgas apgabaltiesā norādīto.

2021. gada 11. martā 17:12

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Raimonds Ločmelis informēja, ka Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģija 10. martā noraidīja “Preiļu siers” un “Tukuma piens” civillietā apvienotās prasības pret “Rīgas piena kombinātu” par preču zīmes reģistrācijas attiecībā uz biezpiena sieriņiem atzīšanu par spēkā neesošu, par ko strīds izskatīts Rūpnieciskā īpašuma Apelācijas padomē 2019. gada 17. jūnijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Rīgas apgabaltiesas spriedumā izvērtētā preču zīme ir atzīta uz ierobežotu preču grupu, nevis uz visu “Kārums” produkciju, un preču zīme ir attiecināma uz spilgti oranžās krāsas toni.

Spriedumā ir atzīts, ka preču zīmes lietošanas dēļ tā Latvijas attiecīgo patērētāju uztverē ieguvusi atšķirtspēju attiecībā uz reģistrācijai pieteiktajām precēm un pakalpojumiem.

“Food Union” portālu “Skaties.lv” informēja, ka 10.martā līdz ar Rīgas Apgabaltiesas spriedumu koncerns ir nosargājis savas tiesības uz zīmola “Kārums” biezpiena sieriņu iepakojuma oranžo krāsu, kas piešķir izņēmuma tiesības lietot šo krāsu biezpiena sieriņu iepakojumos. “Strīdā par AS “Rīgas piena kombinātam” (“Food Union” grupa) piederošo krāsas preču zīmes reģistrāciju tiesa atzina, ka zīmola “Kārums” biezpiena sieriņus atpazīst ne tikai pēc nosaukuma, bet arī pēc krāsas pēc kuras identificē ražotāju. Šī ir pirmā tiesā veiksmīgi aizstāvētā krāsas kā preču zīmes reģistrācija Latvijā un viena no retajām pasaulē,” norādīja grupā.

“Food Union” vadītāja Latvijā Irēna Holodnaja

“Tiesa spriedums būtībā apstiprina, ka sieriņš = Kārums = oranžā krāsa. Oranžā krāsa ir bijusi klātesoša uz “Kārums” sieriņiem kopš tā pirmsākumiem un gadu desmitu laikā nostiprinājusies kā nozīmīga daļa no mīlētā un atpazīstamā “Kāruma” identitātes līdztekus atpazīstamajam nosaukumam un nemainīgajai sieriņu garšai. Šis neapšaubāmi ir vēsturisks brīdis Latvijas jurisprudencē un zīmolvedībā, bet jo īpaši nozīmīgs mūsu komandai. Tā ir atzinība par viņu ieguldījumu zīmola attīstībā vairāku gadu garumā un apliecinājums, ka mūsu pašu spēkos to ir aizsargāt visos veidos.”

Kā norāda “Food Union”, tiesa spriedumā konstatējusi, ka oranžās krāsas preču zīme ir ilgstoši un intensīvi lietota Latvijas tirgū saistībā ar “Kārums” produkciju un ir ieguvusi augstu atpazīstamību patērētāju un zīmolu speciālistu vidū. Tiesa esot ņēmusi vērā gan patērētāju aptaujas rezultātus, gan informāciju par “Kārums” produkcijas pārdošanas apjomiem un reklāmas un mārketinga aktivitātēm, informēja kompānijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

AS “Rīgas piena kombināts” zīmola “Kārums” produktu oranžās krāsas toni pieteica reģistrācijai kā preču zīmi Latvijā 2017. gadā. Pret šo reģistrāciju iebilda un cēla prasību tiesā “Tukuma piens” un “Preiļu siers”. Pirmās instances tiesa prasību apmierināja un atzina preču zīmes reģistrāciju par spēkā neesošu. Savukārt apelācijas instances tiesa lēmusi pretēji un atzinusi, ka preču zīme tās lietošanas rezultātā ieguvusi atšķirtspēju Latvijas patērētāju uztverē attiecībā uz tieši zīmola “Kārums” biezpiena sieriņiem. Tiesā “Kārums” zīmolu pārstāvēja “Vilgerts” advokātu birojs.

“Food Union” grupā ir Latvijas “Rīgas piena kombināts”, kas 2020.gada februārī pievienoja “Rīgas piensaimnieku”, kā arī “Valmieras piens”, tāpat grupā ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā “Premia”, lielākais saldējuma ražotājs Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītājs “Hjem Is”, saldējuma ražotājs Norvēģijā “Isbj¸rn Is”, saldējuma ražotājs Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotājs Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”. “Food Union” ir arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm