“Taxify” pārceļ juridisko darbību uz Latviju, turpmāk nodokļi nonāks Latvijas budžetā

Igaunijā rezonansi izraisījis taksometru servisa “Taxify” vadītāju lēmums savu biznesu pārreģistrēt Latvijā. Nesen Latvijā reģistrēts arī jaunuzņēmumu jeb startapu attīstībai nozīmīgs starptautisks investīciju akselerators.

2018. gada 4. augustā 19:23

Startapu komūnu cenšas pievilināt daudzu valstu valdības, jo tā nes jaunas investīcijas un spožus talantus. Tāpēc Igaunijas medijus pāršalkusi ziņa, ka strauji augošās taksometru lietotnes “Taxify” uzņēmuma īpašnieki nolēmuši daļu biznesa reģistrēt Latvijā. Ziņa ir ekonomikas laikrakstu pirmajās lapaspusēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Taxify” dibinātāji Martins Villigs, Markus Villigs un Olivers Leisalu savas juridiskās kompānijas, kurām pieder arī “Taxify”, pārceļ uz Latviju, un turpmāk visus nodokļus maksās Latvijā.

Jurists igauņu presei godīgi atzinis: “Nav citu iemeslu, kā vien zemāki nodokļi”. Firmas jau reģistrētas kādā juridiskajā adresē Ģertrūdes ielā.

Tas radījis pārsteigumu pašiem igauņiem, tikmēr sociālajos tīklos startapu komūnas pārstāvji jau sūta digitālus sveicienus Latvijas kolēģiem, atzīstot, ka Latvija jaunuzņēmumu kartē iezīmējas arvien spožāk.

Sveiciens Latvijai! Igaunijas start-up sabiedrība pārceļas uz Latviju! Start-up Wise Guys ir sākuši šo “dodies uz dienvidiem” tendenci, tagad “BuildIT” pārceļas uz Latviju, un arī “Taxify” dibinātāji ir pārcēluši savas kontrolakciju sabiedrības uz Latviju.

Latvijas Start-up asociācijas vadītāja Dagnija Lejiņa skaidro, ka “BuildIT”, par kuru plašāka sabiedrība nezina, būs nopietns atspēriena punkts Latvijas jaunuzņēmumiem. “Starptautisks akselerators, kas kopā ar RTU uzvarēja iepirkuma konkursā par investīciju izsniegšanu start-up kompānijām. Ir skaidrs – ja gribam tos starptautiskos stārtapus, investorus, tad ir jācīnās. Likumdošanas uzlabojumi: start-up vīza, nodokļu režīms, valsts atbalsta programmas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lejiņa skaidro, ka valstu konkurence par jaunuzņēmumu piesaisti ir ļoti saspringta.

Dagnija Lejiņa
Latvijas Start-up asociācijas pārstāve

Mēs cīnāmies ar Viļņu, Helsinkiem, Berlīni, Sanfrancisko, Londonu. Cīņa ir ļoti sīva! Valstis saprot, ka, piesaistot start-up, tās ir ārvalstu investīcijas, jauni uzņēmumi, talanti, kas spēj radīt inovācijas, ar augstu pievienoto vērtību.

Viens no straujāk augošajiem jaunuzņēmumiem Latvijā ir savstarpējo aizdevumu platforma “Mintos”. Uzņēmumam bija divi varianti, kur atvērt biroju: Londonā vai Rīgā, un tika lemts par labu Latvijas galvaspilsētai.

“Mums Baltija no biznesa viedokļa ir kādi 5%, lielākais eksports ir uz citām valstīm. Labi bāzēties Rīgā. Es pats esmu no šejienes, arī biznesa apsvērumi: labs darbaspēks, salīdzinot ar Londonu, darba izmaksas ir 4-5 reizes mazākas, līmenis būs ļoti salīdzināms,” stāsta “Mintos” pārstāvis Mārtiņš Šulte.

Latvijai ir visas priekšrocības veidot spēcīgu smadzeņu centru tieši finanšu start-up sfērā, uzskata “Mintos” pārstāvis. “Vidēji saka – banku sfērā strādā 10 000 – 15 000 cilvēku, kas ir ļoti daudz! Ir pieredze. Un tādas pašas praktiskas lietas: lidosta. Mums ir super lidosta! Jebkurā brīdī var ielēkt un aizlidot uz jebkuru vietu.”

Uz lauriem dusēt gan nedrīkst, un der atcerēties, ka no 10 startapu uzņēmumiem ilgtermiņā izdzīvo labi ja tikai viens, uzsver nozares eksperti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm