Smaržas ietekmē cilvēku zemapziņu un spēj radīt uzticību; tie, kas to zina, spēj izmantot tās savā labā

Smaržas ietekmē cilvēku zemapziņu un spēj radīt uzticību, tāpēc tās bieži vien izmanto uzņēmēji, kas tādā veidā vairo klientu lojalitāti.

2017. gada 27. februārī 8:12

Tās ir, piemēram, kādu augļu vai ziedu smaržas vai arī ļoti specifisks šokolādes, kafijas vai svaigi ceptu smalkmaizīšu aromāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekrānuzņēmumi

Piemēram, viesnīca “Roma” aptuveni jau gadu tiek speciāli iesmaržināta. Viesnīcas pārstāve demonstrē nelielo aparātu, kas, izmantojot smaržīgo eļļu, izplata aromātu pa visu viesnīcu. Pēc vairākiem eksperimentiem viesnīcas personāls izvēlējās liliju, mandarīnu un jāņogu smaržu.

Telpu smaržas ļauj tikt vaļā no cigarešu smakas vai arī ēdienu specifiskajiem aromātiem, kas nāk no restorāna virtuves.

Savukārt viesnīcu ķēde “Pullman” savu īpašo smaržu izmanto visā pasaulē jau vairākus gadus kā atpazīšanas vizītkarti. Telpu smarža norāda, ka esat iegājis “Pullman” viesnīcā, kur ir mandarīnu, muskatriekstu, dzintara un lavandas aromātu sajaukums. Viesnīcas pārstāve norāda, ka smaržu kultūra Latvijā vēl tikai attīstās.

Smaržas var izplatīt dažādi, gan nelielos iztvaikotājos, gan arī pievienot ventilācijas iekārtai. Tāpat arī pasaulē ir uzņēmumi, kas izmanto klientu pievilināšanas aromātus, piemēram, kafejnīcā izplatot spēcīgu kafijas aromātu vai beķerejā svaigu smalkmaizīšu smaržu.

Smaržas viegli saglabājas cilvēka atmiņā, tāpēc, sajūtot kādu specifisku smaržu, cilvēka atmiņā var ataust kāds piedzīvots notikums un arī emocijas, kas ar to saistās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oža ir otrā spēcīgākā maņa aiz redzes, ar ožas palīdzību varam ceļot laikā, varam atgriezties bērnībā. Tādā veidā uzņēmumi mēģina izveidot to priekšstatu par sevi, kad klients atgriežas, viņš jau pēc smaržas atpazīst viņus, – skaidro eksperti.

Smaržas jau ir sākušas iekarot arī Latvijas auto tirgotāju atzinību. Autosalonos īpašas smaržas rada klientu uzticību un spēj paaugstināt tirdzniecības apjomus līdz pat 15%. Smaržu ražotāji strādā arī pie īpašām svētku vai arī reģionu smaržām, piemēram, kas atgādinātu Latviju un Ziemassvētkus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm