tv3.lv

“Skinest Group” sola oktobrī atjaunot ražošanu uzņēmumā “Dzintars”

Igaunijas industriālā grupa “Skinest Group” plāno oktobrī atjaunot ražošanu maksātnespējīgajā kosmētikas un parfimērijas uzņēmumā “Dzintars”, aģentūru LETA informēja “Skinest Group” pārstāvji.

2020. gada 14. septembrī 16:20

Pirmdien, 14.septembrī, “Skinest Group” Rīgā noslēdza līgumu par bankrotējušā Latvijas kosmētikas un parfimērijas ražotāja “Dzintars” aktīvu iegādi. Ražošana tika pārtraukta gandrīz pirms gada, bet to ir paredzēts atsākt jau oktobrī, atjaunojot daudzas darbavietas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu vienīgais mērķis ir glābt leģendāru preču zīmi, atsākt ražošanu un atkal pārvērst “Dzintaru” par veiksmes stāstu. Vēsturiski lielie rūpniecības uzņēmumi ir bijuši ekonomikas mugurkauls, un to veiksmīga darbība ir svarīga jebkurai valstij gan pragmatiski, gan emocionāli,” darījumu komentēja “Skinest Group” īpašnieks Oļegs Osinovskis.

Uzņēmums, kas iegādājās “Dzintara” aktīvus – SIA “Ritrem” – ir daļa no “Skinest Group”, un tā mātes uzņēmums ir “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca”, kas nodarbina vairāk nekā 600 cilvēku Latvijā.

Lasi vēl: Maksātnespējīgā ”Dzintara” aktīvus par vairāk nekā pieciem miljoniem eiro pērk Oļegs Osinovskis

“Mums ir ievērojama pieredze ne tikai rūpniecības uzņēmumu uzturēšanā, bet arī veiksmīgā to vadībā. Tas, savukārt, nozīmē simtiem darbavietu un miljoniem nodokļu ieņēmumu valstij,” norādīja Osinovskis.

“Skinest Group” saskata lielu potenciālu “Dzintara” agrākajās aktivitātēs gan pētniecības un attīstības, gan ražošanas jomā. “Cilvēki gan Latvijā, gan citviet gaida “Dzintara” atgriešanos, un tas notiks, par to nav šaubu. Mums ir pietiekami daudz kapitāla, lai nodrošinātu, ka uzņēmums saņem visus tā attīstībai nepieciešamos ieguldījumus,” uzsvēra Osinovskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Skinest Group” pārstāvji uzsver, ka tā esot lielākā industriālā grupa Baltijas valstīs, kurā ietilpst vairāk nekā 50 uzņēmumi 15 valstīs. Grupa ir ieguldījusi vairāk nekā 40 miljonus eiro un izveidojusi vairāk nekā 800 darba vietas Latvijā. Grupa nodarbojas ar dzelzceļa vagonu un lokomotīvju ražošanu, kā arī dzelzceļa būvniecību. Grupai pieder lielākais dzelzceļa vagonu un lokomotīvju skaits Baltijas valstīs, tā būvē vēja un saules enerģijas parkus, hidroelektrostacijas, dzīvojamās ēkas, golfa laukumus un ņem dalību daudzos citos projektos.

Jau ziņots, ka maksātnespējīgā kosmētikas un parfimērijas ražotājas AS “Dzintars” aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājas Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pirmā izsole martā, kurā “Dzintara” ēkas Mālu ielā un ražotnes sākumcena bija nepilni septiņi miljoni, beidzās bez rezultāta. Administrators apgalvo, ka otro izsoli nav rīkojis, jo pastāvējis risks, ka aktīvus var iegādāties par samazinātu iespējamo cenu. Tāpēc trim pretendentiem dota iespēja iesniegt savu cenu piedāvājumu, atverot kontu bankā un iemaksājot tajā savu pirkuma summu.

Kā vēsta “Nekā personīgi” visaugstāko cenu 5,5 miljonu eiro apmērā augustā iemaksājusi Daugavpils firma “Ritrem”. Šis mikrouzņēmums ar niecīgu pamatkapitālu pērn nav veicis ne iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ne arī Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus. “Ritrem” vienīgais īpašnieks ir “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” un savukārt tā patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Osinovskis.

Vismaz pagaidām intelektuālais īpašums – “Dzintara” preču zīmes – pieder Gerčikovam. Tās Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda un par to patlaban notiek tiesvedība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm