Skanstē prezentē biroju kompleksa “Verde” pirmās kārtas būvniecību

Rīgā, Skanstē, 13.oktobrī šaurā lokā tika prezentēta biroju kompleksa “Verde” pirmās kārtas būvniecība un par godu tam, iestādīti pirmie trīs pamatkoki jeb koki, kuri atradīsies uz ēkas piektā stāva plašās terases, informēja tā pārstāvji.

2021. gada 13. oktobrī 18:00

“Verde” prezentācijas pasākumu simboliski atzīmēja ar pamatkoku stādīšanu podos, kurus ar ceļamkrāna palīdzību uzcēla uz ēkas piektā stāva terases. Uz tās pēc būvniecības noslēguma tiks izveidota 600 kvadrātmetrus plaša bagātīgi apzaļumota zona atpūtai un produktīvam darbam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plānots, ka “Verde” pirmās ēkas Spāru svētki norisināsies šogad, bet būvniecību pilnībā iecerēts noslēgt 2022.gada jūnijā. Kopumā birojos 30 000 kvadrātmetru platībā iecerēta darba vide vairāk nekā 3000 cilvēkiem. “Verde” attīstībā plānots investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro.

Biroju kompleksa “Verde” “pamatakmens stādīšanas” pasākumā  piedalījās “Verde” attīstītājs un investors, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors Andrjus Barštis, “Verde” komercdirektore Iveta Lāce, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Eduards Smiltēns (LRA), “Verde” galvenais arhitekts Andris Kronbergs no biroja “Arhis arhitekti” un “Verde” ainavu arhitekte no biroja “ZALA Landscape Architects” Linda Zaļā, kā arī viens no projekta finansētājiem Eiropas Investīciju bankas pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini.

Andrjus Barštis, uzsvēra “Verde” investors un attīstītājs, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors

“Mūsu mērķis un būvniecības plāns ir vēl šogad svinēt ēkas Spāru svētkus un noslēgt “Verde” pirmās ēkas būvniecību nākamā gada pavasarī. Plānots, ka 2022.gada jūnijā varēsim uzņemt nomniekus un nodrošināt visus solītos labumus – plašu zaļo zonu gandrīz “bezauto” pagalmā un terasē, kas būs aprīkoti ar āra darba vietām, labu savienojamību ar jebkuru vietu Rīgā, unikālu brokastu un pusdienu koncepta restorānu un citas papildu ērtības.”

Viens no “Verde” projekta finansētājiem, Eiropas Investīciju bankas (EIB) pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini teica, ka viens no Eiropas investīciju bankas galvenajiem mērķiem ir veicināt ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi, vienlaikus apkarojot klimata pārmaiņas. Tā kā ēkas ir vieni no galvenajiem ogļskābās gāzes (CO2) emitētājiem, ir būtiski iesaistīt šajā procesā nekustamā īpašuma nozari. “Modernizācijai un inovācijām būs būtiska nozīme, lai sasniegtu Eiropas mērķi – klimata neitralitāti līdz 2050. gadam. Būvniecības nozarei ir svarīga loma Latvijas ekonomikā, un šī iemesla dēļ mēs esam priecīgi atbalstīt tādus ilgtspējīgus Latvijas projektus kā “Verde”, lai veicinātu turpmākus ieguldījumus videi nekaitīgā būvniecībā un pakāpenisku pāreju uz oglekļa neitralitāti,” viņš teica.

Prezentācijas pasākumā nevarēja piedalīties, taču attālināti ar biroju kompleksa attīstības plāniem iepazinās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un Rīgas investīciju un Tūrisma aģentūras direktors Rolands Bogdanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas investīciju un Tūrisma aģentūras direktors Rolands Bogdanovs pauda pārliecību, ka Skanste ir vieta, kur katrs nekustamā īpašuma attīstības objekts ir devis signālu nākošā attīstībai, kā rezultātā Skanste ir kļuvusi par dinamisku Rīgas biznesa apkaimi. Arī patlaban, sekojot “Verdes” piemēram, redzam, ka Skanstē ir uzsākta vēl divu jaunu biroju ēku būvniecība.

Jau ziņots, ka “Verde” biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonu eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir uzņēmums “Capitalica Asset Management”, kas ietilpst Lietuvas lielākajā daudznozaru uzņēmumu grupā “SBA Group”.

“Capitalica Asset Management” ir Lietuvas ieguldījumu pārvaldes uzņēmums, kas attīsta un pārvalda komerciālos nekustamos īpašumus visā Baltijā. Tas pārvalda aktīvus vairāk nekā 43 000 kvadrātmetru platībā un teju 90 miljonu eiro apmērā.

“Capitalica Asset Management” ir daļa no “SBA Group” uzņēmums, kas ir viena no Lietuvas lielākajām daudznozaru uzņēmumu grupām, kas strādā nekustamo īpašumu attīstības, mēbeļu, tekstilizstrādājumu un moduļu māju būvniecības nozarēs. “SBA Group” attīstīto nekustamo īpašumu portfelī ir “Green Hall” Vilņas centrā, “Kaunas Dokas” un “Kaunas Plaza” Kauņā. “Verde” ir pirmais “Capitalica Asset Management” un “SBA Group” projekts Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm