“Rīgas piena kombināta” notekūdeņu sistēmā konstatēta avārijas situācija; uzņēmums norāda – to atrisinājis

Valsts vides dienests (VVD) Latvijā vadošās piena pārstrādes grupas “Food Union” piederošajā “Rīgas piena kombinātā” konstatējis nelegālu neattīrītu notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijas sistēmā, trešdien, 18,augustā, žurnālistus informēja VVD.

2021. gada 18. augustā 18:24

Sākotnēji tika konstatēts, ka Daugavas Bieķengrāvī tiek novadīti neattīrīti notekūdeņi. Piesaistot pašvaldības pārstāvjus un izsekojot notekūdeņu virzību, atverot aku pēc akas, tika konstatēts, ka notekūdeņus lietus kanalizācijas sistēmā novada “Rīgas piena kombināts”. Turklāt uzņēmums bija izveidojis speciālu pievadu piena pārstrādes un mazgāšanas notekūdeņu novadīšanai lietus kanalizācijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis pievads ticis slēgts, un informācija nodota Valsts policijai.

“Rīgas piena kombinātā” “Skaties.lv” informēja, ka 6. jūlijā VVD inspektori kopā ar “Rīgas piena kombināta” speciālistiem apsekoja notekūdeņu kanalizācijas akas, jo bija aizdomas, ka tuvumā esošajā lietus ūdens kanalizācijā varētu būt ieplūduši neattīrīti saimnieciskie notekūdeņi. Pateicoties abu organizāciju speciālistu saliedētam darbam tika konstatēts, ka uzņēmuma teritorijā atrodas pārplūdes caurule, kura līdz šim uzņēmumam nav bijusi zināma, jo tā nav bijusi atzīmēta nevienā no 1990. gadu mantotajā shēmā. Vienlaikus tika atklāts, ka ir notikusi avārijas situācija paša uzņēmuma notekūdeņu sistēmā – tajā paceļoties šķidruma līmenim, tas pārplūda nevienam nezināmajā caurulē.

“Rīgas piena kombināta:” komentārs

“Konstatējot augstāk minēto, “Rīgas piena kombināts” nekavējoties novērsa šo situāciju, par ko 20.jūlijā informēja arī VVD. Uzņēmums veica atsūknēšanu savā lietus ūdens kanalizācijas sistēmā un pilnībā likvidēja konstatēto pārplūdes cauruli. Vienlaikus profilaktiskos nolūkos uzņēmums veica pilnīgi visu “Rīgas piena kombināta”” kanalizācijas sistēmu pārbaudi un secināja, ka tā teritorijā nav citu nezināmu notekūdeņu pievadu.”

Iepriekš minētā dēļ “Rīgas piena kombināts” ir neizpratnē un nepatīkami pārsteigts par 18. augusta VVD paziņojumiem medijiem, bet ne pašai kompānijai – uzņēmums līdz šim brīdim avārijas situācijas dēļ esot sadarbojies un sniedzis VVD visu nepieciešamo informāciju, kā arī aizslēdzis atklāto un līdz šim nezināmo cauruli.

“Rīgas piena kombināta” pārstāvji arī uzsvēra, ka uzņēmums nemitīgi investē videi draudzīgos ražošanas un infrastruktūras risinājumos. Piemēram, uzņēmuma Svaigo piena produktu Izcilība centrā ir jauna PET līnija, uz kuras pilnībā pārstrādājamos iepakojumos tiek ražoti dažādi starp Latvijas patērētājiem iecienīti dzeramie jogurti. Par aizvien “zaļāku” kļūst arī uzņēmuma autoparks – daudzas no kravas mašīnām ir ar dubulto temperatūru saldēšanas kamerām, kas ļauj samazināt gan nobrauktos kilometrus, ganogļskābās gāzes izmešus. Uzņēmums sāk izmantot arī elektriskos auto. Nupat arī ieviesti ilgtspējīgi salmiņu risinājumi bērnu iecienītiem pieniņiem.

Uzņēmums plāno arī turpmāk vides jomā darīt daudz, tāpēc tuvāko gadu laikā iekšējā vides infrastruktūrā ieguldīs vēl ap diviem miljoniem eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas piena kombināts” lielākais īpašnieks ir “Food Union Holding (CY) Public Company Limited”. “Food Union” grupā ietilpst arī “Valmieras piens”, saldējuma ražotājs “Premia” Igaunijā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbjrn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā. Koncerna lielākais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 52,939 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm