tv3.lv

Rīgas dome tomēr atļauj “Bonava Latvija” Dumbrāja ielā izcirst 29 kokus; attīstītājs sola iestādīt jaunus

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas vairākums, vairākas reizes vērtējot SIA “Bonava Latvija” iesniegtos projektu pieteikumus, ir pieņēmis lēmumu atļaut 29 koku nociršanu Dumbrāja ielā 29, aģentūru LETA informēja domē.

2019. gada 18. decembrī 21:47

Attīstītājs šajā vietā iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām. Sākotnēji uzņēmuma vēlējās likvidēt 32 kokus, taču būvnieks radis iespēju trīs kokus saglabāt. Līdz ar to, lai Dumbrāja ielā 29 varētu notikt būvniecība, būs jānocērt viena kļava, 25 bērzi, viens ozols un divas priedes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Projekta attīstītājs gan ir solījis vietā iestādīt 18 dižstādus.

Pret koku ciršanu komisijas sēdē balsojis komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) un SIA “Rīgas meži” pārstāvis Uldis Zommers. Bez viņiem komisijā strādā arī vairāki Mājokļu un vides departamenta un Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji.

Apstādījumu saglabāšanas komisija “Bonava Latvija” iesniegtos dokumentus vērtēja vairākas reizes, kā arī pieprasīja publiskās apspriešanas sarīkošanu par koku izciršanas ieceri.

Kopumā no Imantas un citu apkaimju iedzīvotājiem publiskās apspriešanas laikā tika saņemti 563 viedokļi. Koku ciršana netika atbalstīta 160 anketās, kas saņemtās no tiešā tuvumā dzīvojošajiem, un 379 anketās, kurās savu viedokli pauduši tālāku apkaimju iedzīvotāji.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likumu, komisijas lēmumu ikviens iedzīvotājs pie Rīgas domes priekšsēdētāja var apstrīdēt viena mēneša laikā no dienas, kad tas stājies spēkā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm