Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgā plāno radīt Eiropā unikālu pilsētiņas konceptu; iedvesmosies no piemēriem Šanhajā un Silīcija ielejā

Lietuvas daudznozaru uzņēmumu grupas SBA nekustamā īpašuma attīstīšanas uzņēmums “SBA Urban” kopā ar globālu un vietēju pieredzi guvušiem arhitektūras uzņēmumiem Rīgā projektēs un attīstīs unikāla nekustamo īpašumu projekta – pilsētiņas – arhitektonisku koncepciju, informēja attīstītāju pārstāvji.

2021. gada 28. novembrī 8:00

Uzņēmuma “Gensler” un Latvijas kompānijas “Arhis Arhitekti” sadarbosies, lai izstrādātu koncepciju daudzfunkcionālai teritorijai 7,3 hektāru lielā platībā Lielirbes ielā, kas organiski apvienos telpu augsto tehnoloģiju nozarei, dzīvošanai, darbam un atpūtai. Platības ziņā šis būs lielākais nekustamo īpašumu projekts Latvijas galvaspilsētā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Luks Geležausks, “SBA Urban” nekustamo īpašumu attīstīšanas nodaļas vadītājs

“Mūsu mērķis ir radīt unikālu, ilgtspējīgu un inovatīvu projektu, kas kļūs par nākotnes pilsētas simbolu. Lai to paveiktu, esam piesaistījuši pasaulē atzītus arhitektus, kuri nevis seko globālajām tendencēm, bet tās rada. Tajā pat laikā mēs vēlamies, lai projekts būtu pievilcīgs un, pats svarīgākais, tuvs Rīgas iedzīvotāju sirdīm, tāpēc viena no Latvijā slavenākajām arhitektu komandām projekta konceptam pievienos vietēju raksturu un unikalitāti.”

Lielirbes pilsētiņā būs pieejami finanšu, mobilitātes un farmācijas pakalpojumi, kā arī būs izvietoti jaunuzņēmumi, universitātes un daudz kas cits. Šeit būs darbavietas, laboratorijas, plašas eksperimentālās un atpūtas zonas, dzīvojamās zonas. Lielirbes pilsētiņā plānots radīt pilsētu pilsētā – vietu, kur strādāt un dzīvot un vietu, kur pavadīt laiku kafejnīcās, veikalos un bāros.

“Ir patiess prieks radīt pirmšķirīgu arhitektūras telpu kopā ar “SBA Urban”, kura pilsētiņas redzējums atbilst “Gensler” ilgtspējības ambīcijām un mērķiem. Mūsu komanda uzskata, ka Rīgas pilsētiņa būs lielisks pirmais šāda koncepta paraugs Baltijas valstīs un Eiropā. Kopā mēs radīsim vietu, kurā tiks apvienota izpēte, inovācijas, darbs, atpūta un kopienas, ar mērķi radīt vidi, kas ir piemērota inovāciju attīstīšanai,” pauda “Gensler” vadītājs un projektu direktors Lukašs Platkovskis.

Komandai jau ir piemēri, no kuriem iedvesmoties. Viens no tiem ir Šanhajas tornis – otrā augstākā ēka pasaulē, kas saņēmusi atzinību par tās arhitektūru un ilgtspējīgajiem risinājumiem Ķīnā un arī ASV. Tāpat ir arī NVIDIA galvenās pārvaldes mītne Silīcija ielejā, ilgtspējīgais JCI birojs vai pasaulē pirmais ilgtspējīgais pilsētas centrs Katarā.

Platkovskis vēsta, ka Rīgā ieplānotais komplekss izcelsies, pateicoties tā apmēriem un dažāda pielietojuma ēku sajaukumam. Arī projekta atrašanās vieta starp lidostu, vecpilsētu un blakus Rīgas universitātēm nodrošinās biroju, laboratoriju, dzīvokļu, kā arī dzīvojamo un videi draudzīgo platību sajaukumu. “Šis projekts būs kā piemērs pasaules līmeņa dizaina un inovatīvu tehnoloģiju risinājumiem, kas organiski iekļausies Rīgas kontekstā,” norāda Platkovskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Arhis Arhitekti” izpilddirektors Andris Kronbergs arī piebilst, ka lieliem un ambicioziem projektiem dabiski jāiekļaujas jau esošajā infrastruktūrā un arhitektūrā, kas attīstīta desmitgadēm ilgi.

“Nopietns izaicinājums, lai radītu daudzfunkcionālu un labu ēku kompleksu, ir nodrošināt, ka dzīvojamā vide un citas funkcijas rada vienotu, labi funkcionējošu un līdzsvarotu vidi, kurā ēku telpiskā un arhitektoniskā izteiksme ir pietiekama, bet ne pārspīlēta. Ēkas un platība starp un ap tām kopīgi rada pieejamu un jauku vidi, kaut ko unikālu ar atpazīstamām īpašībām, kuras iespējams iemīlēt un dēvēt par savējām,” skaidroja Kronbergs.

“BA Urban” ietilpst “SBA Group” un ir nekustamo īpašumu inovāciju uzņēmums, kas attīsta birojus, industriālās un dzīvojamās ēkas Lietuvā un Latvijā. Starp tā projektiem ir biznesa centrs “Green Hall” Viļņā, biznesa centri “Kaunas Dock” un BLC Kauņā, kā arī biroja centrs Rīgā “Verde”, kura pirmā kārta tiks pabeigta 2022.gada jūnijā.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma