Privātā sektora uzņēmēji rosina ļaut strādāt arī ar negatīviem Covid‑19 testiem

Uzņēmējus pārstāvošās organizācijas atbalsta valdības vēlmi palielināt vakcināciju arī privātajā sektorā, taču darbiniekiem būtu jādod iespēja strādāt arī ar negatīviem testiem, jo atļauties atlaist visus nepotētos daudzi uzņēmēji nevar, TV3 Ziņas.

Valdības ieceri, uzlikt privātajiem uzņēmējiem par pienākumu izvērtēt – pieprasīt saviem darbiniekiem obligāti vakcinēties vai nē, nozare kopumā uztver saprotoši, norādot, ka atbalsta vakcinācijas aptveres palielināšanu. Vienlaikus uzņēmēji uzsver – darba organizācija jāatstāj darba devēju rokās. Tostarp, jābūt iespējai ļaut darbiniekiem strādāt ar negatīvu Covid-19 testu, kā arī jādod tiesības darbiniekus gan finansiāli motivēt potēties, gan nepieciešamības gadījumā atlaist.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aigars Rostovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents

“Biznesam jāļauj strādāt, regulējumu jānosaka pašiem uzņēmējiem uz vietas. Jā, mēs virzām uz priekšu vakcināciju, bet jābūt ir reālistiem – jāļauj tajās vietās, kur objektīvi var strādāt ar šo testu – tas jāļauj darīt.”

Vakcinācijas aptvere lielajos uzņēmumos atšķiras. Piemēram, Dobeles dzirnavniekā sapotēti 80% strādājošo, bet Ķekavas putnu fabrikā – 50%. Patlaban nevakcinētie kolēģi turpinot strādāt kopā ar potētajiem, taču cilvēku skaits maiņās esot maksimāli ierobežots. Darba devēji ir gatavi turpināt mudināt padotos potēties, taču atzīst – atlaist visus skeptiķus nebūs iespējams un piespiest visus vakcinēties arī neizdosies.

Toms Didrihsons, “Orkla Latvia” valdes priekšsēdētājs

“Ja šodien Rīgā, Pierīgā bezdarba līmenis ir 4%, kas ir zemākais 10 gadu laikā un uzņēmēji tiek nostādīti fakta priekšā, kur viņiem ir jāmeklē citi darbinieki, tad tas būs vēl viens papildus slogs.”

“Bet līdz šim tas mūsu piegājiens vienmēr ir bijis, ka katrs pats cilvēks ir tiesīgs izlemt par šo te vakcināciju. Tas, ko mēs kā darba devējs varam – dot maksimāli daudz informācijas pieņemt izsvērtu un pamatotu lēmumu,” norāda “LMT” viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Ir gan arī tādi uzņēmumi, kas plāno panākt 100% vakcinācijas aptveri darbinieku vidū. Jau tagad vairāki lielie komersanti nodibinājuši iniciatīvu “zaļā zona”, kas no pirmdienas uzņēmumos paredz izvietot šādas informatīvas uzlīmes. Tas nozīmēs – šeit strādā tikai pilnībā vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši darbinieki un tādiem jābūt arī klientiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ingmārs Pūķis, “LMT” viceprezidents

“Pirmkārt, tas samazina mūsu darbinieku ekspozīciju uz tiem, kas nav vakcinējušies. Otrkārt, mēs gribētu pabalstīt arī mediķus un valdību, jo kaut kāda kustība ir jāsāk un darbības ir jāsāk darīt. Arī vakardienas nakts lēmumi principā ved šajā virzienā – ka mums ir jāiet tas ceļš kā visai progresīvai pasaulei.”

Uzņēmēji mudina sabiedrību būt iecietīgai un atgriezties pie ierobežojumu ievērošanas. Piemēram, nedoties uz veikalu bez vajadzības, kā arī publiskās vietās ievērot distanci.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm