tv3.lv

“Olainfarm”: “Repharm” grupas publiskajā telpā paustā informācija ir maldinoša un pretrunīga

“Repharm” grupas publiskajā telpā paustā informācija par plānoto “Olainfarm” akcionārei Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošo “Olainfarm” akciju iegādi ir maldinoša un pretrunīga, tāpēc “Olainfarm” valde vērsīsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, teikts “Olainfarm” paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

2021. gada 19. februārī 16:29

Piektdien, 19.februārī, publiskajā telpā nonākusi informācija, ka “Repharm” grupas uzņēmums iegādāsies Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess norāda, ka Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve Signe Baldere-Sildedze ir informējusi “Olainfarm valdi par to, ka publiskajā telpā izskanējusī informācija nav patiesa un darījums, kas tika noslēgts ar SIA “Farma Fund” (iepriekšējais nosaukums “Zdorovie Europe”) nav spēkā. Līdz ar to, “Repharm” grupai nav pamata nākt klajā ar šādu paziņojumu.

Saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma prasībām, “Olainfarm” nav saņēmis akcionāra paziņojumu par būtiskas līdzdalības iegūšanu. Minētais dod pamatu “Olainfarm” valdei secināt, ka “Repharm” grupas publiskajā telpā paustā informācija ir maldinoša un pretrunīga. “Repharm” grupa izplata informāciju, ka Annas Emīlijas Maliginas akcijas iegādāsies 2023.gadā, un paralēli nāk klajā ar informāciju, kas ļauj izdarīt maldinošus secinājumus par to, ka darījums jau ir noticis.

Šāda informācija publiskajā telpā var būtiski ietekmēt “Olainfarm” akciju cenu tirgū, kā arī pastāv iespēja, ka tā var aizskart pārējo “Olainfarm” akcionāru tiesības un radīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.

“Olainfarm” valde vērsīsies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ar lūgumu izvērtēt vai “Repharm” grupas paziņojumā nav saskatāmas Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpums.

Jau ziņots, ka arī Balderes-Sildedzes izplatītajā paziņojumā teikts, ka “Repharm” izplatītā informācija par zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcionārei Annai Emīlijai Maliginai piederošo akciju plānoto iegādi ir meli ar mērķi sagrābt “Olainfarm”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis “Repharm” paziņojums ir atklāts, publisks uzbrukums man un manai meitai Annai Emīlijai Maliginai, un citiem “Olainfarm” akcionāriem, lai piespiestu pārdot vienu no Latvijas vērtīgākajiem uzņēmumiem. Uzskatu, ka šāda “Repharm” grupas darbība ir apzināta sabiedrības un finanšu kapitāla tirgus maldināšana. “Repharm” ar šādiem paziņojumiem maldina, jo es kā Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve nekad neesmu vienojusies un meitas vārdā noslēgusi šādu līgumu ar “Repharm” grupu” vai ar to saistītiem uzņēmumiem,” paziņojumā uzsver Baldere-Sildedze.

Viņa norāda, ka “Repharm” nav ne tiesības, ne pilnvaras attiecībā uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” daļām.

“Repharm” piektdien informēja aģentūru LETA, ka grupas uzņēmums “Rīgas farmaceitiskā fabrika” iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas.

Kompānijā informēja, ka “Rīgas farmaceitiskā fabrika” iegādāsies “Farma Fund” 100% kapitāldaļu, savukārt “Farma Fund” ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas.

“Farma Fund” ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam. Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar “Olainfarm” akcijām, uzsvēra “Repharm”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas farmaceitiskā fabrika” saskaņos attiecīgo darījumu ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Konkurences padomi līdzko iestāsies likumdošanā noteikti nosacījumi, norādīja kompānijā.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

2020.gada deviņos mēnešos “Olainfarm” koncerns strādāja ar 88,893 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,58 miljoni eiro.

Savukārt “Repharm” ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno “Sentor Farm aptiekas” (zīmols “Mēness aptieka”), AS “Veselības centru apvienība”, SIA “Centrālā laboratorija”, “Rīgas farmaceitiskā fabrika” un “Recipe Plus”. “Repharm” uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā “Repharm” koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

“Repharm” patiesie labuma guvēji, pēc “Firmas.lv” datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas – Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā laikā “Farma Fund” reģistrēta 2019.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 4 006 000 eiro. Līdz 2021.gada februāra sākumam kompānijas nosaukums bija “Zdorovie Europe”. Sākotnēji kompānijas īpašnieki bija divas Ukrainas kompānijas – “Pharmaceutical Group “Zdorovya” LTD” (49,93%) un “Pharmaceutical Company “Zdorovya” LTD” (49,93%), kā arī divas Ukrainas privātpersonas.

Savukārt kopš 2020.gada vasaras “Farma Fund” vienīgais īpašnieks ir Uldis Arnicāns, kurš savulaik bija viens no nebanku kreditētāja “4finance” patiesajiem labuma guvējiem. Tajā pašā laikā “Farma Fund” vienīgais valdes loceklis ir nebanku kreditētāja “4finance” izpilddirektors Gvido Endlers.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm