Milzīgs trieciens! Saimniekiem Salaspils ferma ar 8000 cūkām ir jau otrā, kas jālikvidē

Smags trieciens visam novadam – tā par Salaspils vienīgās cūku fermas dzīvnieku izkaušanu saka pašvaldības vadītājs. Cūku mēra uzliesmojuma dēļ steidzami jāiznīcina visi 8000 dzīvnieki. Nelaimes turpina vajāt SIA “Ancers”, kam šī jau ir otrā ferma, kura faktiski jāslēdz lipīgās slimības dēļ.

2017. gada 8. februārī 19:49

Baltos kostīmos tērptie PVD darbinieki gatavojas nepatīkamajam darbam. 8000 cūkas nosmacēs ar CO2 gāzi atsevišķos konteineros. To ķermeņus hermētiski noslēgtās kravaskastēs vedīs uz pārstrādi, uz kādu uzņēmumu Limbažos. Mēris novietnē strauji izplatās, un cūkas mirst no smagās slimības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Ancers” tas ir īpaši smags trieciens, jo janvārī cūku mēris tika konstatēts uzņēmuma piederošajā fermā Krimuldā. Ārkārtas sēdē šodien Salaspilī par rīcības plānu runāja pašvaldības, zemessardze, PVD pārstāvji.

Pārtikas veterinārā dienesta pārstāvis lūdz pašvaldībai nodrošināt papildspēkus, kas palīdzētu darbībās uz vietas.

Slimības uzliesmojuma likvidācija cūku fermā notiks aptuveni piecas dienas. Uzraudzības zonas robežās, kas ir desmit kilometru rādiusā ap novietni, policija būs tiesīga transporta līdzekļus pārbaudīt. Īpaša uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai – būs jāuzrāda to iegādi apliecinoši dokumenti.

Fermas saimnieki nebija ieradušies. Viņiem notiekošais ir pārāk smags trieciens, turklāt uz vietas darāmā ir ļoti daudz. Pat pēc milzīgā zaudējuma uzņēmums cer turpināt savu darbību un sākt visu no jauna.

Viena no versijām – mēris Salaspils fermā nokļuvis līdz ar sivēniem, kas pirms tam dzīvoja inficētajā novietnē Krimuldā. Turklāt liktenīga sagadīšanās: visticamāk, slimie dzīvnieki Salaspili nogādāti dienu pirms sērgas atklāšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm